Wyszukiwarka

Work and Travel USA 2016

 

Znany od wielu lat program Work and Travel USA (Summer Work and Travel USA) jest jednym z najdłużej istniejących programów wymiany kulturalno - edukacyjnych, pozwalających na podjęcie legalnej pracy na terytorium Stanów Zjednoczonych, poznanie amerykańskiej kultury oraz doskonalenie znajomości języka angielskiego.

 


Celem programu jest wzrost wzajemnego zrozumienia między obywatelami USA a uczestnikami programu pochodzącymi z różnych krajów. Uczestnicy mają za zadanie promować swój kraj podczas udziału w Work and Travel, a po powrocie z USA, podzielić się swoimi obserwacjami i wrażeniami. Program umożliwia polskim studentom podjęcie legalnej pracy na terytorium Stanów Zjednoczonych podczas wakacji akademickich, maksymalnie przez okres 4 miesięcy w terminie od 25 maja do 25 września. Jego organizatorami są amerykańskie instytucje, tzw. „organizacje sponsorujące”, autoryzowane przez Departament Stanu oraz ich przedstawiciele w Polsce. Sponsorem programu Work and Travel USA 2016 organizowanego przez IECenter jest IENA, International Exchange of North America . IENA została upoważniona przez rząd USA do prowadzenia programu oraz wystawienia formularza DS2019 umożliwiającego uzyskanie wizy J1 oraz podjęcie legalnej pracy na terenie Stanów. Organizacja sponsorująca zapewnia Wam opiekę przez cały okres trwania programu.

 

  4 miesiące pracy i dobrej zabawy

Maksymalny czas trwania programu to cztery miesiące z dodatkowymi 30 dniami przeznaczonymi na podróżowanie (tzw. Grace Period).

   
Czy to dla mnie?

Program Work and Travel USA 2016 to idealny pomysł na spędzenie wakacji dla studentów w wieku od 18 lat wzwyż. W jego ramach studenci wyjeżdżają głównie po przygodę, chcą poznać nową kulturę, poprawić znajomość języka angielskiego, a po zakończeniu pracy wyjeżdżają na wycieczki życia do Las Vegas, Los Angeles, do Nowego Jorku, na Florydę, do Meksyku, na Bahamy czy też na Jamajkę. Wiza J-1 umożliwia podjęcie kilku prac jednocześnie, dzięki czemu będziecie mogli odłożyć więcej dolarów na planowane wycieczki i poznawanie amerykańskiej kultury. Praca i zarobek nie są jednak celem programu, a mają jedynie za zadanie pomóc w jego realizacji. Wymogiem uczestnictwa w programie jest samodzielność.

Dlaczego IECenter?

Ponieważ w naszej ofercie znajdziecie sprawdzonych pracodawców, z którymi współpracujemy od wielu lat, głównie zlokalizowanych w rejonie Outer Banks, NC. Dzięki temu decydując się na udział w programie od razu wiecie gdzie spędzicie wakacje Waszego życia i dodatkowo nie musicie brać udziału w targach pracy. Wakacje możecie spędzić w gronie Waszych znajomych i nikt Was nie rozdzieli, traficie do tego samego miejsca. Jeżeli natomiast zdecydujecie się na samodzielny wyjazd, nie obawiajcie się, ponieważ w trakcie procesu rekrutacji otrzymacie kontakt do osób jadących z Wami do tej samej lokalizacji, dzięki czemu jeszcze w Polsce będziecie mogli porozumieć się co do wspólnego lotu, zakwaterowania oraz planowanych wycieczek do Las Vegas, Miami, San Francisco czy też Nowego Jorku. Sami wielokrotnie braliśmy udział w programie Work and Travel USA, doskonale znamy Stany Zjednoczone i jesteśmy w stanie odpowiedzieć na niemal każde Wasze pytanie.

 

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Amerykański Konsulat Generalny w Krakowie zapraszają wszystkich studentów do uczestnictwa w programie „Summer Work and Travel”. IECenter, International Experience Center jest jednym z biur akredytowanych przez Ambasadę Amerykańską, które współpracowały z Ambasadą Amerykańską w ramach programu Summer Work and Travel w przeszłości szczegóły tutaj.

W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb oferujemy 2 opcje programu:

Super Package

To opcja wyjazdu, w której nasz sponsor oferuje i znajduje pracę. To oferta dla osób samodzielnych, odważnych i przygotowanych pod każdym względem do przeżycia przygody w amerykańskim stylu.

Independent

Opcja Independent jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie wyjeżdżają już po raz pierwszy i posiadają własny kontrakt z pracodawcą. Warunkiem skorzystania z tej opcji jest przedstawienie potwierdzenia zatrudnienia przez amerykańskiego pracodawce na przygotowanym przez nas formularzu (wzór formularza dostępny pod info@iecenter.pl). Druk potwierdzenia zatrudnienia przez amerykańskiego pracodawcę należy dostarczyć do 15 stycznia 2016.

Galeria zdjęć

Formularz zgłoszenia zwiń

* Wszystkie pola w formularzu są obowiązkowe. Proszę o ich uzupełnienie.


Newsletter

Poleć znajomemu

  • Facebook
  • Twitter
  • E-mail

Aktualności