Grand Sierra Resort - Reno, Nevada

Zakwaterowanie w „The biggest little city in the world”

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie opisanej na blogu?

Sprawdź jej opis tutaj.

Najlepszą opcja dla osób pracujących w GSR ale chcących być w centrum rozrywek jest mieszkanie w Downtown. Cena wynajmu apartamentu w zależności od standardu, waha się od 560 dolarów do około 800 dolarów. Miałam okazję wynajmować pokoje w aż trzech rożnych miejscach - EL Cortez, Ross Apartments i Riverboat Hotel. Szczerze mogę polecić wszystkim ten ostatni. Pokoje są bardzo przestronne oraz dobrze wyposażone. Blisko znajduje się kilka restauracji, kasyn oraz rzeka Truckee River. Dobrym pomysłem jest również zakup roweru jako środka transportu (kosztuje około 80 dolarów). Bardzo wygodnie jest dojeżdżać do pracy rowerem. W Grand Sierra Resort jest specjalna ‘klatka’ na rowery gdzie można bezpiecznie przypiąć rower. W przypadku gdy z różnych powodów nie chcemy lub nie lubimy jeździć rowerem, pozostaje nam autobus. Autobusy jeżdżą co około 30 minut, a bilet miesięczny kosztuje mniej więcej 30 dolarów.

Jak zacząć na miejscu?

Po przylocie do Reno, ogarnięciu mieszkania i pozbyciu się jet laga, można śmiałym krokiem przystąpić do rozpoczęcia procedur związanych z zatrudnieniem. Ważne jest aby zabrać ze sobą wszystkie dokumenty (paszport oraz dokument DS.-2019 są najważniejsze). Pracownicy działu HR są bardzo pomocni I uprzejmi, więc bez problemu pomogą Wam przejść przez ten trudny i żmudny proces. Po wypełnieniu i podpisaniu wszystkich papierów, dostaniecie skierowanie na test na obecność narkotyków.


W GSR każdy pracownik musi obowiązkow przejść spotkanie z managerami czyli tzw. orientation. Podczas tego spotkania poznamy firmę, zasady panujące w kasynie i obowiązki jakie nas czekają podczas pracy. Orientation przeprowadzane są tylko i wyłącznie w środy. Warto więc tak zorganizować swój przylot aby móc dopełnić wszystkie formalności i jak najszybciej odbyć orientation. Bez tego nie można zacząć pracy, a to naraża nas na dodatkowe koszty. Zazwyczaj po orientation zaczynacie trening w swoim departamencie. Trening trwa kilka dni w zależności od obowiązków jakie was czekają. W tym czasie poznajecie swoich współpracowników, zakres swoich obowiązków kasyno oraz inne niezbędne rzeczy.


Wypłaty są co dwa tygodnie w każdy czwartek. Najłatwiejszą oraz najbezpieczniejszą opcją jest założenie konta bankowego przed wybraniem się do działu HR i poproszenie zrobienie tzw. direct deposit na nasze konto. W ten sposób, co dwa tygodnie wypłata będzie wpływać na nasze konto, a my nie będziemy mieli problemu w postaci papierowego czeku.


Ilość godzin przewidziana w kontraktach to około 26 – 32 godzin jednak z doświadczenia wynika, iż większość studentów na wizie J1 pracuje po 40 godzin. W ciągu 8 godzin pracy, w zależności również od departamentu, przysługuje nam od 45 do 60 minut przerwy. Na terenie kasyna znajduje się pracownicza kafeteria, gdzie za niespełna 2 dolary możecie zjeść obiad. Wydzielone również są specjalne miejsca w których można palić.

Trochę o miasteczku Reno

Reno to sporej wielkości miasteczko w stanie Nevada. Wbrew ogólnym przekonaniom, jest usytuowane daleko od Las Vegas, prawie 9 godzin jazdy samochodem. Bardzo blisko jest natomiast do urokliwego San Francisco, bo tylko około 4 godziny jazdy. Z centrum miasta jeżdżą Mega Busy za około 10 dolarów. Reno znajduje się niecałe 40 minut jazdy samochodem od przepięknego Lake Tahoe - jedno z najbardziej malowniczych i czystych jezior w USA. Niecałe 30 minut drogi od Reno znajduje się Virginia City – jedno ze najstarszych miasteczek, wybudowanych podczas gorączki złota. Dla osób lubiących górskie wędrówki, w odległości około 20 – 30 minut jazdy samochodem, dostępnych jest bardzo dużo ciekawych szlaków.


W ciągu wakacji, praktycznie każdego tygodnia w miasteczku dzieje się cos fajnego! Hot August Nights, czyli show ze starymi samochodami, Balloon Races, Reno Rodeo, Ribs Festival oraz wiele, wiele innych atrakcji. W wolnym czasie można też wyskoczyć do kina (we wtorki bilety kosztują tylko 5 dolarów) albo pozwiedzać okoliczne bary czy kluby (zazwyczaj w tygodniu są happy hours).

Reno jest fajnym miejscem zarówno dla osób które pierwszy raz wybierają się na program Summer Work and Travel, jak i dla tych którzy wracają któryś raz z kolei i pragną zobaczyć cos nowego. Praca w Grand Sierra Resort, pozwala spokojnie na utrzymanie się - bez znaczenia na jakiej pozycji pracujesz – na fajne zakupy, szalone imprezy jak i na odłożenie trochę pieniędzy na dalsze zwiedzanie po zakończeniu cześć 'work'.
Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter