Work and Travel - Gateway Colorado

January 17, 2017

Work and Travel - dlaczego się zdecydowałam?

Zdecydowałam się, bo chciałam przeżyć amerykańską przygodę i zrobić coś innego w wakacje. Poza tym mam przyjaciela w Kolorado, który zapraszał mnie wielokrotnie do USA, ale dlatego, że jako student nie miałam wystarczająco funduszy by takie wakacje sobie zasponsorować pomyślałam, że byłaby to świetna opcja. 

 

Jak wybrałam ofertę?

W internecie szukałam oferty możliwie najbliżej miejsca zamieszkania mojego znajomego. Tak trafiłam na biuro IECenter i ofertę w Gateway w stanie Kolorado.

 

Bilety, zorganizowanie podróży.

Ja swoje bilety kupiłam sama, ale istnieje możliwość zorganizowania tego z biurem IECenter. Wylatywałam z Berlina do Los Angeles z przesiadką w Oslo liniami Norwegian Airlines. Bilety nie były drogie, biorąc pod uwagę, że kupowałam je jakoś na 2 tygodnie przed wyjazdem. W Los Angeles odebrał mnie mój znajomy. 

Najlepiej jest kupić bilety do samego Grand Junction - to właśnie z tego lotniska pracownicy hotelu w Gateway odbierają studentów i dowożą ich bezpośrednio do hotelu.

 

Zakwaterowanie

Dosłownie 5 minut pieszo od hotelu znajdują się mieszkania pracowników. Są dobrze urządzone i niczego w nich nie brakuje. Nam dziewczynom zamarzył się czajnik, blender etc. i nie było żadnego problemu, żeby nasza manager zakupiła nam to co było potrzebne. Studentom oferuje się pokoje jedno i dwu osobowe. Nie pamiętam ile płaciliśmy, ale była to niewielka sumka.

 

Wyżywienie

Istnieje możliwość wykupienia lunchy w pracy - wychodziło to bardzo tanio i oferowano przeróżne ciepłe posiłki, sałatki, desery etc. Dodatkowo w tej cenie mieliśmy na miesiąc 5 kuponów do wykorzystania w pobliskiej restauracji typu fast food. 

 

O Gateway…

W Gateway znajduje się czterogwiazdkowy luksusowy hotel, którego właścicielem jest właściciel Discovery Channel. Znajduje się on praktycznie na pustyni - latem temperatury sięgają nawet 40 stopni. Gateway jest wioską, w której znajduje się jeden mały sklepik, kościół.. i to chyba na tyle. Pracownicy mają do dyspozycji basen i małą siłownię. Po dogadaniu się z amerykańskimi pracownikami mogą nam oni wypożyczyć rowery za free, zorganizować spływ kajakowy, czy przejażdżkę jeepami. Wieczorem organizowane są ogniska i imprezy pracownicze. Istnieje możliwość (jakieś 2 razy w tygodniu + możliwość dogadania się z pracownikami lokalnymi) do skorzystania z darmowego “shuttle” do pobliskiego miasta - Grand Junction. Ja większość wolnego czasu spędzałam właśnie tam wraz z moim znajomym i jego rodziną i nigdy nie miałam problemu z dojazdami do Grand Junction i powrotami do Gateway.

 

Praca

Polska ekipa była odpowiedzialna za houskeeping. Pracowaliśmy po 8h dziennie plus przerwa na lunch, bądź 6h od rana + 2h wieczorem. Pracowaliśmy 5 dni w tygodniu i traktowano nas naprawdę dobrze. Zarobki dobre + zdarzały się tipy, ale te częściej dostaje front desk, czy też kelnerzy. Christy jest menedżerką, która zarządza serwisem sprzątającym i jest to świetna kobieta - można na nią zawsze liczyć.

 

Podróże po programie

Ja przyjechałam 2 tygodnie wcześniej i 2 tygodnie po programie wyjeżdżałam już do Europy. Co zwiedziłam?

Przed programem niewiele - Los Angeles (wraz z Disneylandem) i Las Vegas, a później około tydzień spędziłam już w samym Grand Junction.

W dni wolne od pracy zwiedzałam okoliczne miejscowości w Kolorado, i udało mi się także odwiedzić Wielki Kanion, Zion Park Narodowy i Yellowstone.

Po programie odwiedziłam Denver i stamtąd leciałam do Chicago. Potem Miami, Ford Lauderdale i Key West (Floryda) i na koniec New York - miałam stamtąd wybrać się do Bostonu lub Waszyngtonu, ale ostatecznie spędziłam tam aż 8 dni, gdyż New York bardzo mi się spodobał.

Podróżowałam szukając tanich biletów na Momondo i używając couchsurfing.

 

Podsumowanie

Podsumowując, jest to ciekawe doświadczenie, a samo Gateway dla osób, które lubią ciszę i naturę będzie wyborem idealnym. Zdecydowanie polecam.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie opisanej na blogu?

Sprawdź jej opis tutaj.

 

 

 

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

Poznaj 7 powodów, dla których warto wyjechać do Azji na Work and Travel

February 20, 2020

1/10
Please reload

Ostatnie posty

January 31, 2020

Please reload

Archiwum