Poczuć się jak Krzysztof Kolumb, czyli jak odkryłam swoją Amerykę.

CALIFORNIA, HERE WE COME, czyli jak odkryłam swoją Amerykę.

Punkt 1. Przygotowania Kolumba do wyprawy.

Krzysztof Kolumb nim wyruszył w wyprawę swojego życia rozpoczął od przygotowań. Załoga? Zapasy? Statek? Plan działania? Mentor?

Jako początkujący podróżnik, zrobiłam to samo. Ta niezwykła przygoda rozpoczęła się w listopadzie 2015r. Moją załogą okazała się moja przyjaciółka, a później wszyscy uczestnicy W&T. Plan działania opierał się na wyborze biura i oferty. Wybór padł na IECENTER. Przygotowania polegały na skomplementowaniu dokumentów (referencje, tłumaczenia) i odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej z kapitanem statku. Po 2 tygodniach gołębiem pocztowym dowiedziałam się, że jadę. Otóż to – Kalifornio nadchodzę.

Chwila chwila…jak się dostać na statek? Konieczny był zakup biletów. W moim przypadku trasa Warszawa-San Diego-Nowy Jork-Warszawa oraz wiza. Pakowanie i w drogę.

Punkt 2. Jak Kolumb odkrył Amerykę?

Nie było łatwym zetknięcie się z nieznanym…

Moim statkiem, czyli miejscem pracy okazał się Harrah’s Resort Southern California, gdzie dzielnie pracowałam na stanowisku Casino Beverage Server. Zostałam wyposażona w strój bez ponoszenia dodatkowych kosztów oraz uczestniczyłam w 5-dniowym treningu przygotowującym do pracy na stanowisku. Atmosfera niezwykła – współpracownicy mili, skorzy do pomocy i pokazywania nowych miejsc.


Drogę na statek odbywałam w towarzystwie załogi autobusem, który kursuje co dwie godziny i pokonuje trasę w około 40-50min. A posiłki spożywałam na pracowniczej stołówce w towarzystwie pozostałych kompanów podróży. Po drobne rarytasy schodziłam na ląd do pobliskich sklepów jak Walmart. Nagrodą za ciężką pracę był czas wolny – czas na odkrywanie Ameryki. Miałam okazję wypłynąć na szerokie wody i poznać takie miejsca jak: Meksyk, Lake Tahoe, San Diego, Los Angeles, New York, Yosemite National Park, Las Vegas.

Punkt 3. Co znaczy dla Kolumba nowe odkrycie?

Ameryka okazała się bardzo różnić od europejskiej rzeczywistości. Jednak bardzo pozytywnie. Dzięki 4 miesiącom spędzonym w miejscu oddalonym o ponad 9 000km od Polski miałam okazję zobaczyć piękne, zapierające dech w piersiach miejsca. Podszkoliłam język, co otworzyło przede mną mnóstwo możliwości zawodowych. Ponadto poznałam ludzi z całego świata. Nie ma nic bardziej interesującego niż nauka o innych kulturach. Jeśli ktoś by zapytał Kolumba po jego wyprawie czy odważyłby się zrobić to jeszcze raz jestem przekonana, że powiedziałby tak. Moja odpowiedź jest taka sama!


Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie opisanej na blogu?

Sprawdź jej opis tutaj.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter