„EUREKA, THE GOLDEN STATE”…

... Czyli mój sen o Kalifornii.

Listopad 2015: Telefon od mojej przyjaciółki.

Pewnego dnia zadzwoniła do mnie moja przyjaciółka ze słowami „Nie śmiej się, ale mam szalony pomysł”. I tak się zaczęła moja przygoda z programem Work&Travel. Na początku nie byłam przekonana, co do wycieczki na drugi koniec świata, komunikowania się w obcym języku, wychodzenia ze strefy komfortu każdego dnia czy ogromnego upału…

Grudzień 2015: A biuro? A oferta?

Kilka tygodni po rozmowie telefonicznej, która uruchomiła pociąg, którego nie można było już zatrzymać niepewnie zaczęłam się przekonywać, co do pomysłu wyjazdu. Rozpoczęłyśmy wspólnie poszukiwania biura, które spełni nasze oczekiwania, czyli powie nam jak to wszystko ugryźć. Po wielu pozytywnych opiniach ze strony znajomych trafiłyśmy w ręce IECENTER. Wybrałyśmy ofertę pracy – świetnie płatną i w najpiękniejszym miejscu, jakie mogłyśmy sobie wymarzyć.

Styczeń 2016: Formalności

Postanowione na 100 % - słoneczna Kalifornia to miejsce, gdzie zamierzałyśmy spędzić 4 miesiące wakacji. Był to czas wypełniania dokumentów i tu bądźcie przygotowani na to, że poczujecie się jak gwiazdy. Składanie autografów może okazać się wyczerpujące. Musiałam przygotować takie dokumenty jak: referencje czy tłumaczenia przysięgłe.

Luty 2016: Warto było!

Pod koniec lutego odbyła się rozmowa kwalifikacyjna w Szczecinie, gdzie 2 tygodnie później wiedziałam – JADĘ. Radości nie było końca.

Marzec – Maj 2016

Miesiące te minęły mi pod znakiem przygotowań do wyjazdu – to był mój pierwszy raz w Sanach Zjednoczonych. Bilety, wiza, pakowanie!

Czerwiec-Wrzesień 2016

9.06 – wylądowałam w pięknej miejscowości San Diego, z której wypożyczonym samochodem przetransportowałam się wraz z Olą i Martą do Escondido – miejscowości gdzie mieszkałam przez najbliższe 4 miesiące. Jest to niewielka miejscowość stąd bank, sklep czy apteka były bardzo blisko. Wolne dni często spędzałam wraz z innymi uczestnikami na wycieczkach do pobliskich miast jak: San Diego, Los Angeles, San Francisco. Jak przystało na Zachodnie Wybrzeże – piękne plaże i stylowe restauracje, również pojawiły na liście miejsc przez nas odwiedzonych. Miejsce mojej pracy – Harrah’s Resort Southern California było oddalone o ok. 40-50 min drogi autobusem. Często jednak dzięki życzliwości poznanych osób pokonywałyśmy tę trasę dużo szybciej w towarzystwie naszych amerykańskich przyjaciół. Miałam przyjemność pracować w przyjaznym i pomocnym zespole na stanowisku Casino Beverage Server. Czas pracy wspominam bardzo pozytywnie.

Wrzesień 2016-Październik 2016

Po zakończonej pracy rozpoczęłam czas zwiedzania wspólnie z moja przyjaciółką i innymi uczestnikami W&T. Odwiedziłam takie miejsca jak: Los Angeles, Lake Tahoe, Nowy York, Las Vegas, Yosemite National Park.

TERAZ:

Rok 2016 nauczył mnie definicji ‘szaleństwa’ Kto by pomyślał, że gdyby nie jeden telefon nie miałabym tylu cudownych wspomnień. Każdemu kto się waha polecam udział w programie W&T, który daje możliwość szlifowania umiejętności językowych czy poznawania nowych kultur, miejsc i ludzi. To wszystko składa się na moją decyzję – Wakacje 2017 Kalifornia – nadchodzę.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie opisanej na blogu?

Sprawdź jej opis tutaj.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter