Day off w Reno

Minione wakacje spędziłam pracując w Reno. Opowiem jak można spędzić swój day off w tym miejscu. Nie brakuje tu zajęć dla tych, którzy preferują spędzać aktywnie swój wolny czas. Przez miasto Reno przepływa Truckee River, rzeka w północnej Kalifornii i północnej Nevadzie o długości 225 km. Swój bieg rozpoczyna w górach Sierra Nevada, a kończy w jeziorze Pyramid (Great Basin). Możemy zatem wziąć udział w spływie rzeką, w miasteczku można znaleźć miejsce gdzie organizowane są tego typu atrakcje. Jeżeli ktoś nie lubi sportów ekstremalnych może wybrać się w długi spacer, lub jogging wzdłuż Truckee, w trakcie którego będzie miał okazje zobaczyć typowe amerykańskie osiedla z domkami i parki, jak na przykład Idlewild Park.

Okolice Reno i Tahoe są górzyste, dlatego też jest to też wspaniałe miejsce dla miłośników wspinaczek górskich lub przejażdżek rowerowych.

Jeżeli lubimy swój wolny czas spędzać nad jeziorem, co jest świetnym rozwiązaniem w Reno, ze względu na wysokie temperatury, przekraczające latem 30 stopni Celsjusza, polecam jedno z najbardziej popularnych jezior, będące drugim pod względem głębokości jeziorem w Stanach, Tahoe. Tahoe zlokalizowane jest na granicy stanów Nevada i Kalifornia, położone w górach Sierra Nevada na wysokości 1897 m n.p.m.. Jest to zaledwie godzina drogi jazdy samochodem z Reno. W zależności, z której strony jeziora się udamy, możemy odnaleźć swoje prywatne, ukryte plaże , na których poczujemy się jak na bezludnej wyspie, jak i udać się do kurortu jakim jest na przykład South Lake Tahoe, gdzie mamy publiczne plaże i dostęp do sportów wodnych, takich jak kajakarstwo, windsurfing, skutery wodne, czy żegluga.

Będąc w Reno polecam również odwiedzić Pyramid Lake, endoreiczne słone jezioro o powierzchni około 487 km², zlokalizowane również około godziny jazdy samochodem z Reno. Dla wielbicieli westernów rekomenduje odwiedzić miasteczko Virginia City, znajdujące się około 40 minut drogi samochodem z Reno, jest ono jednym z najstarszych miast w Nevadzie i jednym z najstarszych na zachód od rzeki Missisipi. Podobnie jak większość osad w tym regionie, powstało w wyniku odkrycia cennych złóż mineralnych, w tym wypadku srebra. Miejsce to nie bez powodu nazywane jest miastem duchów, będąc tu poczujemy się jakbyśmy cofnęli się w czasie, budynki zachowane są w staromodnym stylu a miasteczko stwarza wrażenie wyludniałego.

Warto zatem wybrać się tu wieczorem, nie tylko dla lekko mrocznego i tajemniczego klimatu jakie stwarza miasto, a również jak i dla pięknej panoramy jaką mamy okazje podziwiać w drodze tutaj. Virginia City położone jest w górach zatem jadąc tutaj mamy wspaniały widok na ‘małe Las Vegas’ jakim jest Reno. Jest to idealne miejsce na romantyczne spotkanie;)

Jeżeli chcemy zobaczyć jak wygląda prawdziwe amerykańskie osiedle studencie warto wybrać się na University of Nevada, pieszo około 15 minut od ścisłego centrum Reno. Kampus jest ogromnym kompleksem zawierającym akademiki, uczelnie, biblioteki i miejsce do wypoczynku.

Dla fanów amerykańskiego sportu polecam odwiedzić Greater Nevada Field, na stadionie, położonym w centrum Reno, średnio raz w tygodniu odbywają się mecze baseballu, miejscową drużyną jest Nevada Wolf Pack. Po meczu zazwyczaj urządzane są pokazy pirotechniczne.

Natomiast dla miłośniczek zakupów polecam wybrać się do miejscowego centrum handlowego Meadowood Mall, lub do outletów w Sparks, sąsiadującej miejscowości. Do obydwóch tych miejsc dostaniemy się autobusami miejscowej komunikacji RTC (Regional Transportation Commission). Na miejscu znajdziemy wiele markowych sklepów kuszących nas cenami.

Jeżeli natomiast miejscowe centra handlowe okażą się za małe, można pokusić się na wycieczkę do Sacramento, gdzie przy okazji zakupów w okolicznych outletach można zwiedzić stolice Kalifornii.

Jeśli to wciąż za mało, to jestem pewna, że podczas wizyty w Six Flags nie zabraknie Ci adrenaliny i zabawy. Jest to jedno z największych miasteczek rozrywki na świecie. Six Flags Discovery Kingdom położone jest pomiędzy San Francisco a Sacramento i oddalone od Reno około 3 godzin jazdy samochodem. Bilety do tego typu parków polecam kupować z wyprzedzeniem online, jest taniej wygodniej.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

ul. Kapitańska 1/9

71-602 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

4850 Tamiami Trail North Suite #301

Naples, FL 34103

USA

Copyright  © 2007 IECenter