I already want to come back!

Swoją przygodę na programie Work and Travel postanowiłam spędzić w South Lake Tahoe, była to jedna z wielu ofert proponowanych przez Biuro IECenter, z którym już dwukrotnie wyjechałam do Stanów i z którym pewnie wyjadę jeszcze raz. Decyzja o wyborze South Lake Tahoe nie była przypadkowa, jezioro Tahoe zwiedziłam na poprzednich wakacjach i od razu zakochałam się w tym miejscu, przezroczysta woda otoczona śnieżnymi górami Sierra Nevada. Jest to drugie pod względem głębokości jezioro w USA, a na pewno jedno z najpiękniejszych na świecie. Wokół jeziora znajdują się plaże publiczne, prywatne oraz dzikie, które zachwycają swoimi widokami.

Na plaży „Lakeview” odbywały się w każdy czwartek koncerty na żywo, które przyciągały mnóstwo ludzi zarówno lokalnych jak i turystów. Plaża „Zephyr Cove” oferowała różnorodność atrakcji wodnych oraz profesjonalne boiska do siatkówki plażowej. Kalifornisjkie miasto South Lake Tahoe wypełnione jest licznymi restauracjami i barami , sklepami z pamiątkami, można tam również pójść do kina oraz skorzystać z różnych atrakcji turystycznych, zaś zaraz po przekroczeniu stanu California, po stronie Nevady leży miasto Stateline, gdzie zaczyna się nocne życie, znajdują się tam liczne kasyna między innymi Harrah’s and Harveys oraz Hard Rock. Kasyna te oferują szeroki wybór gier hazardowych, lokali gastronomicznych a także barów i klubów nocnych, z których najbardziej popularne są Peek Club (Harrah’s), Opal Ultra Lounge (MontBleu) oraz Cabo Wabo (Harveys), które za dnia jest meksykańską restauracją a wieczorem zamienia się w klub, w każdą niedziele podczas sezonu spotykają się tam pracownicy Harrahs’a oraz Harveys’a oraz studenci J1. W pobliżu znajdują się liczne szlaki turystyczne, z których osobiście polecam szczyt Mount Tallac o wysokości 2968 m n.p.m., widoki zapierały dech w piersiach, najlepiej jest wyruszyć około godziny 3 rano, aby móc podziwiać wschód słońca wyłaniającego się zza horyzontu.

Jeżeli chodzi o zakwaterowanie to niestety nie jest łatwo, dlatego najlepiej poszukać coś długo przed przyjazdem lub na miejscu na początku czerwca, gdyż później może być ciężko ze znalezieniem czegokolwiek. W Internecie jest sporo ogłoszeń wynajmu domków letniskowych, jest to dobra opcja dla większej liczby osób. South Lake Tahoe jest miasteczkiem turystycznym więc trzeba się liczyć z niemałymi opłatami. Za pokój 3-osobowy z aneksem kuchennym płaciliśmy 1000 dolarów miesięcznie plus początkowy depozyt 300 dolarów. Do miejscowej plaży mieliśmy dosyć blisko, natomiast do plaż opisanych powyżej trzeba było zorganizować sobie transport, nie ukrywam, iż auto na miejscu bardzo się przydaje. Sporo osób jeździ rowerami, jest to również dobry środek transportu, gdyż okolica jest w miarę bezpieczna.

Moim pracodawcą był Harrah’s and Harveys Lake Tahoe. Co robimy zaraz po przyjeździe? Od razu idziemy do HR-ów i zapisujemy się na orientation , gdyż nie jest ono prowadzone codziennie dlatego dobrze jest to załatwić od razu aby nie czekać zbyt długo na rozpoczęcie pracy. HR-y nie pracują w weekendy. Zatrudniona zostałam jako Beverage Server, jest to pozycja dobrze tipowana więc nie ma potrzeby szukać dodatkowej pracy. Pracownicy kasyna są bardzo pomocni i mili, z supervisor’ami tez można było się łatwo dogadać i nie było problemów z dniami wolnymi czy tez zamianami w grafiku. Harrah’s and Harveys zapewniał sporo atrakcji dla swoich pracowników, typu spotkania integracyjne, pikniki oraz za ukazaniem karty pracowniczej można było skorzystać z wielu zniżek na terenie kasyn należących do sieci Caesars, także nie tylko w Stateline ale również Las Vegas czy Reno. Dzięki czemu wynajem pokoju w Caesar w LV podczas naszej podróży nie kosztował zbyt wiele. O zakończeniu pracy należy poinformować swój departament co najmniej tydzień wcześniej, natomiast ostatni paychek dostaje się do ręki około trzy dni po przepracowaniu ostatniego dnia.

Swój pobyt w Tahoe wspominam bardzo dobrze, poznałam niesamowitych ludzi, nawiązałam nowe przyjaźnie, które trwają aż do teraz. Jest to wspaniałe miejsce, w którym cały czas czułam się jak na wakacjach a były to jedne z najlepszych w moim życiu!

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie opisanej na blogu?

Sprawdź jej opis tutaj.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty