Wakacje życia

October 20, 2017

To był mój pierwszy wyjzad z IECenter  na Program Summer Work and Travel w USA. Spośród wielu ofert biura wybrałam South Lake Tahoe. To miasto  położone w stanie  Kalifornia w górach Sierra Nevada. Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce. Lake Tahoe położone jest na wysokości 1897 m n.p.m., w północnej części pasma górskiego Sierra Nevada. Ma niezwykłą barwę, intensywny ciemny turkus, przechodzący na płyciznach w świetlisty błękit. Wszystkie relacje pracodawców dotyczące tego miejsca potwierdziły się. Widok zapierał dech w piersiach.

 

Po dwudniowym szkoleniu rozpoczęłam pracę na stanowisku host/cashier w restauracji American River Cafe w Harrah’s and Harvey’s Casino. Praca hosta polegała na witaniu gości, doprowadzeniu ich do stolika oraz przekazaniu odpowiedniego czasu czekania na stolik w przypadku braku wolnych miejsc, zaś jako cashier musiałam nauczyć się obsługiwania kasy. Miałam również możliwość zmiany stanowiska na bussera, co wiązało się z większym zarobkiem, ponieważ była to pozycja tipowana. Praca miała wiele plusów. W odróżnieniu od innych departamentów pracowałam przez pięć dni w tygodniu po osiem godzin dziennie. Dwa dni wolne miałam zawsze te same od początku do końca kontraktu. Stały grafik  powodował, że z łatwością można było znaleźć drugą pracę bez obawy, że godziny będą ze sobą kolidować.

 

Zakwaterowanie, które wybrałam znajdowało się niedaleko kasyna więc dojście do pracy zajmowało mi mniej niż 10 minut. Niezmienne dwa dni wolne od pracy pozwalały na zorganizowanie wycieczki dłuższej niż jeden dzień. Wspólnie ze znajomymi wybraliśmy się pod namioty nad Pyramid Lake oddalone dwie godziny jazdy samochodem od Tahoe.

 

Jeżeli chodzi o czas wolny to naprawdę jest co robić. Przy jeziorze znajduje się wiele miejsc, które oferują wypożyczenie sprzętu wodnego, takiego jak: skutery, rowery, paddle boards, kajaki oraz parasailing. Znajdują się również beach bary, gdzie można się wyczilować przy zachodzie słońca i muzyce na żywo. Blisko South Lake Tahoe znajduje się  Emerald Bay.  Jest to niewielka zatoka z pięknym krajobrazem gór i jeziora. Nocne życie w Tahoe jest również ekscytujące. W kasynie Harrah’s and Harveys są dwa kluby- Cabo Wabo oraz Peek Club. Pierwszy z nich to meksykańska restauracja, która wieczorem zamienia się w miejsce, gdzie można napić się drinków, posłuchać muzyki na żywo oraz potańczyć. Po drugiej stronie budynku jest Peek Club przypominający większość klubów w Polsce. Osobiście polecam Cabo Wabo- miejsce, które przyciągało mnie ze znajomymi w każdą niedziele tygodnia podczas pobytu w Tahoe.

 

Po zakończeniu kontraktu przyszedł czas na podróżowanie: w ciągu czterech tygodni odwiedziłem pięć parków narodowych, Nevada City, Las Vegas, Los Angeles, Chicago i najpiękniejsze miejsce na ziemi- Kauai- jedna z Hawajskich wysp. Wyjazd na program Work&Travel okazał się  największą przygodą życia. Poznałam wspaniałych ludzi z Polski, oraz  innych zakątków świata. Zwiedziłam niesamowite miejsca i co najważniejsze przeżyłam niezapomniane chwile, które pozostaną w mojej pamięci na zawsze!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie opisanej na blogu?

Sprawdź jej opis tutaj.

 

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

Poznaj 7 powodów, dla których warto wyjechać do Azji na Work and Travel

February 20, 2020

1/10
Please reload

Ostatnie posty

January 31, 2020

Please reload

Archiwum