Wakacje życia

To był mój pierwszy wyjzad z IECenter na Program Summer Work and Travel w USA. Spośród wielu ofert biura wybrałam South Lake Tahoe. To miasto położone w stanie Kalifornia w górach Sierra Nevada. Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce. Lake Tahoe położone jest na wysokości 1897 m n.p.m., w północnej części pasma górskiego Sierra Nevada. Ma niezwykłą barwę, intensywny ciemny turkus, przechodzący na płyciznach w świetlisty błękit. Wszystkie relacje pracodawców dotyczące tego miejsca potwierdziły się. Widok zapierał dech w piersiach.

Po dwudniowym szkoleniu rozpoczęłam pracę na stanowisku host/cashier w restauracji American River Cafe w Harrah’s and Harvey’s Casino. Praca hosta polegała na witaniu gości, doprowadzeniu ich do stolika oraz przekazaniu odpowiedniego czasu czekania na stolik w przypadku braku wolnych miejsc, zaś jako cashier musiałam nauczyć się obsługiwania kasy. Miałam również możliwość zmiany stanowiska na bussera, co wiązało się z większym zarobkiem, ponieważ była to pozycja tipowana. Praca miała wiele plusów. W odróżnieniu od innych departamentów pracowałam przez pięć dni w tygodniu po osiem godzin dziennie. Dwa dni wolne miałam zawsze te same od początku do końca kontraktu. Stały grafik powodował, że z łatwością można było znaleźć drugą pracę bez obawy, że godziny będą ze sobą kolidować.

Zakwaterowanie, które wybrałam znajdowało się niedaleko kasyna więc dojście do pracy zajmowało mi mniej niż 10 minut. Niezmienne dwa dni wolne od pracy pozwalały na zorganizowanie wycieczki dłuższej niż jeden dzień. Wspólnie ze znajomymi wybraliśmy się pod namioty nad Pyramid Lake oddalone dwie godziny jazdy samochodem od Tahoe.

Jeżeli chodzi o czas wolny to naprawdę jest co robić. Przy jeziorze znajduje się wiele miejsc, które oferują wypożyczenie sprzętu wodnego, takiego jak: skutery, rowery, paddle boards, kajaki oraz parasailing. Znajdują się również beach bary, gdzie można się wyczilować przy zachodzie słońca i muzyce na żywo. Blisko South Lake Tahoe znajduje się Emerald Bay. Jest to niewielka zatoka z pięknym krajobrazem gór i jeziora. Nocne życie w Tahoe jest również ekscytujące. W kasynie Harrah’s and Harveys są dwa kluby- Cabo Wabo oraz Peek Club. Pierwszy z nich to meksykańska restauracja, która wieczorem zamienia się w miejsce, gdzie można napić się drinków, posłuchać muzyki na żywo oraz potańczyć. Po drugiej stronie budynku jest Peek Club przypominający większość klubów w Polsce. Osobiście polecam Cabo Wabo- miejsce, które przyciągało mnie ze znajomymi w każdą niedziele tygodnia podczas pobytu w Tahoe.

Po zakończeniu kontraktu przyszedł czas na podróżowanie: w ciągu czterech tygodni odwiedziłem pięć parków narodowych, Nevada City, Las Vegas, Los Angeles, Chicago i najpiękniejsze miejsce na ziemi- Kauai- jedna z Hawajskich wysp. Wyjazd na program Work&Travel okazał się największą przygodą życia. Poznałam wspaniałych ludzi z Polski, oraz innych zakątków świata. Zwiedziłam niesamowite miejsca i co najważniejsze przeżyłam niezapomniane chwile, które pozostaną w mojej pamięci na zawsze!

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie opisanej na blogu?

Sprawdź jej opis tutaj.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

ul. Kapitańska 1/9

71-602 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

4850 Tamiami Trail North Suite #301

Naples, FL 34103

USA

Copyright  © 2007 IECenter