Like in the movies, NC

Ubiegłe lato miałam przyjemność spędzić na wschodnim wybrzeżu USA. Dokładniej, mieszkałam przez 3 miesiące nad oceanem w Północnej Karolinie (NC). Outer Banks (OBX) to taki trochę jakby odpowiednik naszego Półwyspu Helskiego. Zdecydowałam się akurat na tą lokalizację, ponieważ w rejonie Outer Banks IECenter oferuje dodatkowy pakiet, dzięki któremu wszystko jest perfekcyjnie ogarnięte. Wszystko czyli w zasadzie co? Dogodny lot na korzystnych warunkach ,odbiór z dworca oraz zawiezienie wprost pod same drzwi przyszłego miejsca zamieszkania, pomoc w wyborze domu czy pokoju, pierwsze wspólne zakupy, w tym zakup roweru a także założenie konta w banku. Wszystko to niby proste zadania, ale stojąc przed perspektywą załatwiania każdej z tych czynności samej, mogłoby to przysporzyć wiele niepotrzebnych stresów.

Zakwaterowanie Niesamowity zbieg okoliczności sprawił, że razem z kolegą z Polski (pozdrawiam Tomek :) zamieszkaliśmy w domu u pary młodych Amerykanów. W czwórkę oglądaliśmy Netflixa, jadaliśmy obiady, jeździliśmy i po zakupy i na wycieczki, chociażby na plaże, imprezowaliśmy. A także, co było niecodziennym, niesamowitym przeżyciem: doświadczyliśmy tego jak wygląda amerykański ślub i wesele. Z młodą parą natomiast staliśmy się dla siebie kimś więcej niż tylko współlokatorami. Mieliśmy zapewniony dojazd autem do pracy, także użytek z roweru robiliśmy w dni wolne od pracy.

OBX to idealne miejsce aby spędzić wakacje życia! Na półwysep przyjeżdża wiele studentów na program Work&Travel, ale jest to również destynacja letnich podróży wielu Amerykanów. Panują tam idealne warunki do surfowania, zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów. W Nags Head co roku odbywają się zawody WSL (World Surf League) gdzie podziwiać można prawdziwych profesjonalistów. Dla początkujących polecam skorzystanie z zajęć w szkółce, bądź wypożyczenie deski i zagadanie kogoś z surfujących w oceanie z prośbą o kilka wskazówek.

Niesamowitym przeżyciem jest również lot paralotnią na Jockey’s Ridge State Park. Park ten to najwyższe ruchome wydmy w całych Stanach. Na półwyspie Outer Banks znajduje się również Rodanthe, gdzie nadal stoi (niestety już nie nad samym oceanem, przeniesiony został w głąb lądu) dom znany z filmu „Noce w Rodanthe”.

Oczywiście wiele jest tam również barów, restauracji, lodziarni i innych rozrywek.

W wolnym czasie warto również wybrać się do TJ MAXX (odpowiednik naszego TK MAXX, ale z wiele atrakcyjniejszymi ofertami) oraz do Tanger Outlets, gdzie okazyjnie można zdobyć odzieżowe perełki.

Największą wartość jednak zawsze stanowią ludzie! Localsi są niezwykłe sympatyczni i otwarci, chętnie zagadują. Na szczęście w NC mają przyjemny dla ucha akcent, także z nawiązaniem kontaktu nie ma najmniejszego problemu, a nauka angielskiego przychodzi z łatwością. Na OBX mieszka kilka przemiłych Polaków, a także często wracają na W&T osoby, które były latach poprzednich. Także w razie jakichkolwiek problemów (tfu! odpukać!) można liczyć na wsparcie innych.

Program Work & Travel wspominam zawsze z uśmiechem na twarzy. Polecam każdemu, gdyż na własnej skórze można doświadczyć czegoś niesamowitego, zobaczyć jak wygląda życie w Ameryce i przekonać się, że tak kolorowo jest nie tylko w filmach, ale każdego, pięknego, wakacyjnego dnia ;)

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter