To trzeba przeżyć!

Program Work& Travel był bez wątpienia jedną z najlepszych rzeczy jaka mnie w życiu spotkała. Dlaczego? Przede wszystkim jest to rozwój pod każdym z możliwych względów, lekcja samodzielności i odpowiedzialności, poznawanie niepowtarzalnych ludzi, innej kultury, przełamywanie barier językowych. Decyzja jest odważna, a sam proces rekrutacyjny długi i żmudny, jednak pracownicy IECenter zawsze chętnie służą pomocą, co bardzo ułatwia, szczególnie gdy jedzie się po raz pierwszy.

Pracowałam w kasynie Mohegan Sun w stanie Connecticut. Jest to lokalizacja, która daje możliwość zwiedzania jeszcze w trakcie pracy, w czasie dni wolnych, ponieważ i Nowy Jork i Boston są oddalone od kasyna o ok. 3 godziny jazdy samochodem. Dlatego podczas pracy m.in. odwiedziłam wraz ze znajomymi Boston, w którym zobaczyłam dwie najlepsze uczelnie na świecie: Harvard oraz MIT (Massachusetts Institute of Technology). Całkiem blisko (jak na amerykańskie standardy) znajduje się również Waszyngton, do którego również udało nam się jechać w trakcie pracy na 2 dni. Droga do stolicy USA zajmuje 7 - 8 godzin samochodem.

Mohegan Sun to nie tylko jedno z największych kasyn na świecie. Jest to ogromny kompleks na który składają się: restauracje, hotele, sala widowiskowa, sklepy.

Ja pracowałam jako hostessa w jednej z restauracji – Season’s Buffet. Praca polegała na witaniu gości przychodzących do restauracji i zaprowadzaniu ich do stolika. Restauracja liczy około 300 stolików, których numery trzeba nauczyć się na pamięć, co jest z początku nie lada wyzwaniem. Jednak klientów jest sporo, więc zapamiętuje się je bardzo szybko. Wyrabiałam około 40 godzin tygodniowo. Pracując na poranną zmianę, można często zostawać na nadgodzinach, ponieważ ruch popołudniami zazwyczaj się zwiększa i superwizorzy w takich wypadkach potrzebują więcej hostess. Dodam, że nadgodziny płatne są 150 %. Jest to praca lekka psychicznie, zapewniająca duży kontakt z klientem. Mieszkaliśmy w pobliskiej miejscowości Norwich. Do pracy można było dostać się różnymi środkami transportu. Do wyboru: rower, autobus, uber. Rowerem przejazd zajmował 20-30 minut, zależnie od kondycji. ;) Autobus kosztował 2 $ za jeden przejazd.

Wylatywałam z Polski 6 czerwca. Warto dowiedzieć się, kiedy odbywa się obowiązkowe szkolenie przed rozpoczęciem pracy w kasynie (tzw. orientation), ponieważ ja nie sprawdzając tego, musiałam czekać za kolejnym szkoleniem kilka dni, przez co start pracy nieco się opóźnił.

Mohegan Sun ma taki plus, że co tydzień odbywa się na arenie jakiś event. Może to być mecz koszykówki, jednak bardzo często są to koncerty znanych na skalę światową gwiazd. Czasem jako pracownicy dostawaliśmy bilety za darmo, lub mogliśmy je kupić po atrakcyjnej zniżce. Dzięki temu mogłam zobaczyć na żywo m.in. Depeche Mode.

Po 3 miesiącach pracy nadszedł czas na wymarzone podróżowanie. Wraz z czwórką znajomych zarezerwowaliśmy bilety lotnicze do Las Vegas, skąd wypożyczyliśmy 7- osobowego vana i ruszyliśmy w prawie trzytygodniową, niesamowitą podróż! To było dosłownie spełnienie moich dziecięcych marzeń, zobaczyć wszystko to, co kiedyś widziałam tylko w telewizji: Wielki Kanion, Dolinę Monumentów, Dolinę Śmierci, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco i dużo dużo więcej…

Po powrocie do Polski byłam pewna dwóch rzeczy. Po pierwsze, że mam niedosyt i na pewno tam wrócę. Po drugie, że nie da się tego opisać – to trzeba przeżyć. To, co w skrócie starałam się tu nakreślić, tylko w 1/10 oddaje ten cudowny klimat, niezapomniane chwile i ludzi, których tam poznałam. Były to bez wątpienia najlepsze wakacje w moim życiu.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

ul. Kapitańska 1/9

71-602 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

4850 Tamiami Trail North Suite #301

Naples, FL 34103

USA

Copyright  © 2007 IECenter