Mohegan Sun Casino

Decyzje o wyjeździe na program podjęłam spontanicznie. Nigdy Stany Zjednoczone mnie nie interesowały aż tak bardzo, żeby się zdecydować na wyjazd, ale jako że czas ucieka to stwierdziłam, że wyjadę. Mohegan Sun ma rewelacyjną lokalizację- między Nowym Jorkiem i Bostonem, codziennie kursują autobusy z Mohegan Sun lub z kasyna oddalonego o 15 minut- Foxwoods.

Po przylocie znalazłyśmy mieszkanie na Franklin Street w Norwich. Mieszkałyśmy w 3 osoby, 2 pokoje z łazienką, płaciłyśmy 700 $ plus prąd. Na miesiąc na osobę koszty to mniej więcej

300 $. Przystanek autobusowy jest naprzeciwko budynku, koszt biletu miesięcznego to 50$, a jeden przejazd 2$. Można też wynająć dom w miejscowości Uncasville, 10 minut spacerem od kasyna.

Wystarczy o tym. Mohegan Sun to ogromny obiekt, który naprawdę dba o pracowników. Udało mi się pracować w Buffecie jako kelnerka- ciężka praca, z góry uprzedzam, ale współpracownicy byli niesamowici i naprawdę praca tam była przyjemnością. Podczas wydarzeń, które się odbywały w Kasynie mogliśmy się przebierać (np. podczas Terifficonu- jak nasz comicon mogliśmy się przebrac za super bohaterów). Pracodawca naprawdę dba o pracowników, każdego dnia w pracy mieliśmy do wydania 8$ w Grillu (stołówce pracowniczej) i na przerwie można było korzystać z różnych gier, można było rzucać do kosza, grać w ping-ponga, billard i inne. Dodatkowo gdy bilety na koncert się nie sprzedały można było je dostać i pójść na koncert. Udało mi się zobaczyć koncert Queen, Helsey, Goo Goo Dolls (nawet byłam w pierwszym rzędzie!) i Logic. W trakcie pobytu zorganizowany był wyjazd do Six Flags (park rozrywki) i wszystko było zapewnione przez pracodawce, transport, bilety wstępu i nawet wyżywienie. Jeśli chodzi o pogodę to było gorąco, ale też kilka dni w miesiącu padało.

Przyjeżdżając do Stanów byłam nastawiona na to, że szoku kulturowego nie będzie, ale był. Connecticut to stan, w którym spotka się dużo stereotypowych Amerykanów. Swój czas wolny spędzają głównie w kasynach, bądź domach, raczej nie są chętni na spacery, czy chodzenie po sklepie. Typowy widok w Mohagan Sun czy nawet w Walmarcie to Amerykanin, który jedzie na skuterku. Connecticut to stan zalesiony, jest bardzo dużo lasów, parków, i rezerwatów, które są przepiękne. Warto odwiedzić Mohegan Park, jest tam mały wodospad. Fajnym doświadczeniem jest też wyjazd do kina- Drive In, czyli kino na świeżym powietrzu. Jest to około 40 minut jazdy od Norwich, ale jest to ciekawe doświadczenie. W samym Norwich nie ma zbyt wiele do robienia. Jest lodowisko, ale nigdy tam nie dotarłam. Zakupy robiłam w Foxwoods- jest tam outlet gdzie naprawdę warto kupowac oraz w T.J. Maxx’sie.

Po 3 miesiącach pracy przyszedł czas podróży! Niby długo wyczekiwany, ale ciężko było wyjechać! Zwiedzania nie planowałam sama. Pojechałam na American Trip, 10 dni na Wschodnim Wybrzeżu, zapłaciłam 850 $ za wycieczkę i zwiedziłam ogrom miejsc, od Las Vegas przez kaniony, wielkie miasta i Parki Narodowe. Polecam wyjazd za tą cenę. Pamiętajcie, aby sprawdzać pogodę, bo ja pod koniec września marzłam w Vegas, a w Yellow Stone już padał śnieg! Większość osób zaczyna zwiedzanie od Zachodniego Wybrzeża i jest to dobra decyzja. Parki Narodowe są tak niesamowite, że aż zapierają dech. Ciężko opisać to co się widzi, bo aż brakuje słów. Najlepsze linie lotnicze to zdecydowanie South West, które latają do Hartford, a można zabrać ze sobą dwie walizki do 50 lbs każda! Do tego napoje i przekąski, miła obsługa i lot na czas.

Nie byłam przekonana do wyjazdu- pod koniec maja już chciałam zrezygnować, ale była to najlepsza decyzja. Jeśli nie jesteście przekonani do wyjazdu to nie ma co się zastanawiać, tylko wypełniać aplikacje i lecieć! Na pewno nie będziecie żałować! Do zobaczenia w Stanach!

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie opisanej na blogu?

Sprawdź jej opis tutaj.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter