Po powrocie już nic nie jest takie samo!

Moim marzeniem była podróż do USA, więc nie mając nic do stracenia postanowiłam to marzenie spełnić i wyjechałam na Work&Travel. Pracowałam w kasynie Grand Sierra Resort w Reno, w stanie Nevada. Przez pierwsze dni trzeba było załatwić parę formalności, ale był też czas na zwiedzenie miasta i podziwianie pięknych widoków, których w Reno nie brakuje.

Miasto otoczone jest górami Sierra Nevada, których ośnieżone szczyty tworzą piękny krajobraz, a zachody słońca na tle gór wyglądają nieziemsko.

Już pierwszego dnia w pracy poznałam wielu ludzi z różnych zakątków świata ale też z Polski. W dni wolne od pracy jeździliśmy nad Lake Tahoe oddalone o godzinę drogi od Reno, ale naszym ulubionym miejscem było Pyramid Lake, położone ok 40 min od Reno. Poznaliśmy tam rodowitego Indianina Primo, który zabrał nas na wycieczkę po pustyni i z pasją opowiadał nam historie związane ze swoim plemieniem.

W czasie pobytu w Reno udało nam się wygospodarować kilka dni wolnego i udaliśmy się w szybką podróż do Meksyku. Po drodze zwiedziliśmy też Los Angeles, San Diego i Sacramento.

Po pracy nadszedł czas na wyczekiwanego tripa po USA. Pierwszym punktem na trasie było Las Vegas, gdzie spędziliśmy 3 dni. Następnie ruszyliśmy do Parku Narodowego Yosemite, potem Los Angeles, gdzie odwiedziliśmy Universal Studio, San Francisco, a następnie polecieliśmy na Hawaje, na wyspę Oahu. Spędziliśmy tam tydzień, ale do samego końca nie wierzyłam że to się dzieje naprawdę! Po Hawajach się rozdzieliliśmy i poleciałyśmy z koleżanką prosto do Miami, żeby zobaczyć też wschodnie wybrzeże USA.

Następnym punktem na naszej trasie było Chicago, które urzekło mnie swoją architekturą i niezwykłą atmosferą jaka tam panowała. Jest to miasto, które zaraz po San Diego stało się moim ulubionym i na pewno jeszcze będę chciała tam wrócić. Na samym końcu mojej podróży był Nowy Jork. Miasto okazało się być inne niż sobie wyobrażałam, mniej spektakularne, ale Brooklyn i małe uliczki na Manhattanie mają niesamowity klimat.

Nie miałam jednej ekipy z którą zwiedzałam USA. Prawie w każdym miejscu byłam z innymi ludźmi i wszystko działo się bardzo spontanicznie, często musiałam improwizować, ale dzięki czemu było to jeszcze bardziej ekscytujące i nauczyło mnie wielu cennych rzeczy.

Był to zdecydowanie najlepszy czas w moim życiu! Poznałam wspaniałych, inspirujących ludzi, z którymi do dziś utrzymuję kontakt i zobaczyłam miejsca, które na zawsze zostaną w pamięci. Jednak Work&Travel okazało się być dla mnie czymś więcej niż się spodziewałam. Ludzie w USA na stałe zarażają otwartością i spojrzeniem na świat, a podróżowanie w tak piękne, odległe miejsca i poznawanie innych kultur otwiera oczy i umysł na wiele rzeczy. Po powrocie już nic nie jest takie samo! 😊

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie opisanej na blogu?

Sprawdź jej opis tutaj.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

ul. Kapitańska 1/9

71-602 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

4850 Tamiami Trail North Suite #301

Naples, FL 34103

USA

Copyright  © 2007 IECenter