Mój pierwszy raz w USA

Pomysł na wyjazd na work and travel zrodził się w mojej głowie chwilę po rozpoczęciu studiów. Informacja o programie nagle pojawiła się w internetowej przeglądarce i po krótkim przejrzeniu informacji ogólnych na temat programu wiedziałam już, że chcę spróbować. Okazało się, że nie tylko ja jestem tak bardzo entuzjastycznie nastawiona do wyjazdu, więc kilka miesięcy później zaczęłam wspólnie z koleżanką przeglądać różne oferty. Wybór nie był prosty, kusiły piękne widoki Lake Tahoe, ale ostatecznie zdecydowałyśmy się na Mohegan Sun.

Lot do Nowego Jorku, był pierwszym lotem w moim życiu. Początki nie były łatwe. Zupełnie nowe miejsce, ogromne miasto w którym ciężko się odnaleźć. Pozwoliło to szybko zapomnieć o jakiejkolwiek barierze językowej. Po prostu trzeba było mówić, żeby dostać się do hotelu, czy na dworzec. Od razu uderzyło mnie otwarcie i chęć pomocy Amerykanów. Pierwszy tydzień spędziłyśmy w domu starszego pana, którego znalazłyśmy na couchsurfingu. Okazała się to świetną decyzją. Keny bardzo nam pomagał praktycznie przez cały pobyt, od razu rozpisał nam które autobusy mogą nam się przydać, gdzie powinnyśmy iść i co załatwić.

Po tygodniu rozpoczęłyśmy pracę. Pracowałam jako baristka w niedużej kawiarni. Od razu pokochałam wszystkie dziewczyny. Traktowały mnie jak córkę, pomagały w każdej sytuacji i zabierały do Victoria’s Secret, kiedy tylko pojawiła się jakaś promocja. Naprawdę najbardziej zaskoczyła mnie otwartość Amerykanów. Pracownicy różnych departamentów nie raz zagadywali i witali mnie uśmiechem w trackie przerwy.

Oprócz pracy był także czas na rozrywkę. W końcu trzeba było zobaczyć jak się imprezuje w Stanach, zagrać w beerponga, czy wypić „soczek” z czerwonego kubeczka. W trakcie całego pobytu poznałyśmy wspaniałych ludzi i mam nadzieję, że nasza znajomość będzie trwała mimo dzielącego nas oceanu. Jeszcze w trakcie pracy poprosiłyśmy o kilka dni wolnego i poleciałyśmy na Florydę na krótkie wakacje. Moje dwudzieste pierwsze urodziny spędziłam na key west, jedząc najlepsze owoce morza i słynny Lime Pie. Ostatnie tygodnie pracy zleciały szybko i w sumie było mi bardzo przykro, że to już koniec. Spakowałyśmy walizki i wprost z Nowego Jorku poleciałyśmy na zachodnie wybrzeże, kierunek Las Vegas. Tam wynajęłyśmy samochód, który oddałyśmy później w San Fracisco. Łącznie przejechałyśmy tysiące mil, kilka nocy przespałyśmy w samochodzie, odwiedziłyśmy słynne Los Angeles czy San Diego, widziałyśmy wschody i zachody słońca na kalifornijskich plażach i zjadłyśmy kilkadziesiąt donatów. Największe wrażenie zrobił na mnie oczywiście Wielki Kanion czy Zion park. Udało nam się nawet zaliczyć lekcję surfowania niedaleko Malibu. Nasza podróż kończyła się w San Francisco, ale przed powrotem do Polski spędziłyśmy jeszcze kilka dni w Nowym Jorku. Odwiedziłyśmy najbardziej charakterystycznie miejsca i wybrałyśmy się na Broodway. Jeszcze ostatnia impreza z naszymi znajomymi na dachu wieżowca i czas wracać do kraju. Te kilka miesięcy były naprawdę wspaniałe i warte jakichkolwiek pieniędzy. Tylu wspomnień nie udało mi się zgromadzić w ciągu kilku ostatnich lat. Właśnie dlatego wybieram się tam kolejny razy, żeby znowu przeżyć mój „American dream”.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie opisanej na blogu?

Sprawdź jej opis tutaj.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter