Niezapomniane lato w South Lake Tahoe!

November 28, 2018

Aż trudno uwierzyć że to już rok odkąd aplikowałam na mój pierwszy program Work&Travel. Decyzja była niezwykle spontaniczna, a pomysł wydawał mi się szalony. Miesiące biegły nieubłaganie, a wyjazd zbliżał się wielkimi krokami.

 Moją największą obawą było zaliczenie sesji letniej, jak się okazało dzięki pomocy wykładowców sprawnie uporałam się z nią pod koniec maja.Tak znalazłam się w malowniczym South Lake Tahoe. Moją „first job” była praca ratownika na basenie w hotelu Hard Rock.

Do moich głównych obowiązków należało pilnowanie przestrzegania zasad obiektu oraz zapewnianie gościom świeżych ręczników. Największym plusem mojej pracy było przebywanie na świeżym powietrzu i korzystanie z kalifornijskiego słońca! Szybko udało mi się znaleźć drugą pracę jako food runner w restauracji Alpine Union. Kompletowałam zamówienia oraz dostarczałam do stolika gości. Praca w Hard Rock była niezwykle przyjemna, dzięki panującej tam atmosferze. Amerykanie byli jak zwykle pomocni, a praca w gronie znajomych dodawała motywacji.Pracowałam około 5-6 dni w tygodniu, dlatego dni wolne starałam się wykorzystać jak najlepiej.

Podczas nich podróżowałam dookoła South Lake Tahoe, udało mi się zwiedzić m. in:San Francisco Sacramento, Virginia city, Lassen Volcanic National Park, Yosemite, Silver Lake , Pyramid Lake, Burney Falls, Hot Springs w Nevadzie i wiele wiele innych. Słowa nie oddadzą uroku tych miejsc, dlatego sami zobaczcie jakie widoki oferują te miejsca.

Po wspaniałym okresie „work” nastał czas pożegnania z Tahome. Jak każda kobieta kocham szaleć na zakupach, dlatego moim celem była podróż do Nowego Jorku. Tam odwiedziłam najpopularniejsze miejsca takie jak World Trade Center Memorial, Rockefeller Center, Wall Street czy Statue of Liberty. Moim głównym celem była 5th avenue gdzie mogłam poczuc się jak w filmie i rzucić w wir zakupów. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy.

Wraz z powrotem do Polski zaczęłam planowac kolejny wyjazd, ponieważ work & travel uzależnia! Wszystkim polecam wyjazd do USA , jest to niezapomniana przygoda, która sprawia że jesteśmy bardziej otwarci na świat.

Please reload

Wyróżnione posty

Poznaj 7 powodów, dla których warto wyjechać do Azji na Work and Travel

February 20, 2020

1/10
Please reload

Ostatnie posty

January 31, 2020

Please reload

Archiwum