Niezapomniane lato w South Lake Tahoe!

Aż trudno uwierzyć że to już rok odkąd aplikowałam na mój pierwszy program Work&Travel. Decyzja była niezwykle spontaniczna, a pomysł wydawał mi się szalony. Miesiące biegły nieubłaganie, a wyjazd zbliżał się wielkimi krokami.

Moją największą obawą było zaliczenie sesji letniej, jak się okazało dzięki pomocy wykładowców sprawnie uporałam się z nią pod koniec maja.Tak znalazłam się w malowniczym South Lake Tahoe. Moją „first job” była praca ratownika na basenie w hotelu Hard Rock.

Do moich głównych obowiązków należało pilnowanie przestrzegania zasad obiektu oraz zapewnianie gościom świeżych ręczników. Największym plusem mojej pracy było przebywanie na świeżym powietrzu i korzystanie z kalifornijskiego słońca! Szybko udało mi się znaleźć drugą pracę jako food runner w restauracji Alpine Union. Kompletowałam zamówienia oraz dostarczałam do stolika gości. Praca w Hard Rock była niezwykle przyjemna, dzięki panującej tam atmosferze. Amerykanie byli jak zwykle pomocni, a praca w gronie znajomych dodawała motywacji.Pracowałam około 5-6 dni w tygodniu, dlatego dni wolne starałam się wykorzystać jak najlepiej.

Podczas nich podróżowałam dookoła South Lake Tahoe, udało mi się zwiedzić m. in:San Francisco Sacramento, Virginia city, Lassen Volcanic National Park, Yosemite, Silver Lake , Pyramid Lake, Burney Falls, Hot Springs w Nevadzie i wiele wiele innych. Słowa nie oddadzą uroku tych miejsc, dlatego sami zobaczcie jakie widoki oferują te miejsca.

Po wspaniałym okresie „work” nastał czas pożegnania z Tahome. Jak każda kobieta kocham szaleć na zakupach, dlatego moim celem była podróż do Nowego Jorku. Tam odwiedziłam najpopularniejsze miejsca takie jak World Trade Center Memorial, Rockefeller Center, Wall Street czy Statue of Liberty. Moim głównym celem była 5th avenue gdzie mogłam poczuc się jak w filmie i rzucić w wir zakupów. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy.

Wraz z powrotem do Polski zaczęłam planowac kolejny wyjazd, ponieważ work & travel uzależnia! Wszystkim polecam wyjazd do USA , jest to niezapomniana przygoda, która sprawia że jesteśmy bardziej otwarci na świat.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter