Wracam do domu.


Moją przygodę z programem Work&Travel rozpoczęłam w 2017 roku.

Na cel mojej podróży wybrałam South Lake Tahoe, małą miejscowość turystyczną na granicy Kalifornii i Nevady. To był strzał w dziesiątkę, miłość od pierwszego wejrzenia, moje życie już nigdy nie było takie samo, wiedziałam że prędzej czy później tam wrócę. Tak też się stało, miesiąc po powrocie zapisałam się na program po raz drugi, zdecydowałam że kolejne wakacje również spędzę w Tahoe. Oczywiście miałam wątpliwości, pomyślałam że może warto pojechać gdzieś indziej, zwiedzić inna część USA, że za drugim razem może nie być tak fajnie, bo takie opinie często słyszałam od osób które dwa razy wracały w to samo miejsce na program. Jednak zdecydowałam, że wracam do domu, bo tak właśnie się czułam gdy wsiadłam do auta na lotnisku w San Francisco i zmierzałam do Tahoe. Zdecydowałam się na powrót razem ze znajomymi, których poznałam na programie rok wcześniej i każdy z nas czuł się tak samo.,

South Lake Tahoe traktuje jak mój drugi dom. Za niezwykłość tego miejsca odpowiadają na pewno widoki, które zapierają dech w piersiach, ciężko jest uwierzyć w to co się widzi. Kolejną ogromną zaletą jest to, że na program do pracy przyjeżdżają tam ludzie z całego świata. Za pierwszym razem poznałam wielu wspaniałych ludzi głównie z Litwy, Serbii czy Tajlandii. W tym roku zaprzyjaźniłam się z ludźmi m.in. z Ekwadoru, Meksyku czy Zambii. Atmosfera tego miejsca sprawia, że ci ludzie stają się dla Ciebie jak rodzina.

Pisze do mnie wiele osób, które zastanawiają się nad udziałem w programie, zadają pytania związane głównie z pracą, ile się zarabia, jak tipy, czy pieniądze się zwracają, czy wystarczy jedna praca, itp. Jeśli chcesz to wszystko Ci się zwróci, jeśli chcesz to możesz mieć dwie prace i jeszcze więcej zarobić. W sumie jak jechałam pierwszy raz też mnie to głównie interesowało. O tym jak się żyje w Tahoe pisałam w moim pierwszym artykule, który pewnie możecie znaleźć gdzieś na blogu, więc teraz opisze Tahoe trochę pod innym kątem.

Teraz wiem, że najważniejsze jest to co tam przeżywasz. Work&Travel to nie tylko wakacyjna praca i miesiąc podróży, to ludzie których tam poznajesz, to niezapomniane widoki, niezapomniane wspomnienia i oczywiście imprezy(niektóre zapomniane;) ).

South Lake Tahoe przyciąga turystów, głównie dlatego że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jezioro jest ogromne, znajdziecie tam wiele przepięknych plaż, niektóre będą przepełnione ludźmi, inne puste i trudno dostępne. Jest tam dostępny chyba każdy możliwy sport wodny. Tahoe jest położone w górach co oznacza wiele szlaków, łatwiejszych dla amatorów i bardziej wymagających dla bardziej zaawansowanych. Jak już wspomniałam Tahoe to nieziemskie widoki, więc jeśli jesteś fanatykiem fotografii również znajdziesz coś dla siebie. Atmosfera w Tahoe sprawia, że mimo pracy czujesz się jak na bardzo długich wakacjach, co prowadzi mnie do tego, że jeśli lubisz imprezować to również wybrałeś/aś dobre miejsce (oczywiście jeśli masz ukończone 21 lat).

Bardzo popularną opcją w Tahoe jest organizowanie domówek głównie przez uczestników programu, jednak znajdziesz tam parę fajnych klubów. Najbardziej popularne w piątek lub w sobotę jest wyjście do Peek’a jest to klub znajdujący się w Harrasie (jedno z kasyn w Stateline) lub wyjście do Opala (klub w kasynie Montbleu). Przed klubem można zrobić before party w jednym z wielu barów w mieście lub w kasynach. Jeśli preferujesz domówki to najtańszy alkohol kupisz w małym kasynie Dotty’s. Jedną z najpopularniejszych miejscówek jest restauracja Cabo Wabo (aktualnie pod nazwą TaCo), która w niedzielne wieczory zmienia się w klub. To miejsce jest tak popularne przez to, że bawią się tam głównie uczestnicy programu i tak zwani lokalsi, dobrą muzykę no i fakt, że Corona kosztuje tylko 3$.

Podsumowując, South Lake Tahoe to wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie, niezapomniane wspomnienia. Idealne miejsce na program Work&Travel. W tym roku też wracam do domu.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter