Moje wakacje w Mohegan Sun

O wyjeździe do USA marzyłam od lat, jednak zawsze odkładałam to na później. W tym momencie żałuję, że nie skorzystałam wcześniej z oferty programu Work & Travel. Po przejrzeniu wielu ofert razem z moim chłopakiem zdecydowałam się na pracę w kasynie Mohegan Sun w Connecticut. Dostałam taką pracę, o jaką poprosiłam na rozmowie o pracę – event specialist.

Cała procedura aplikacyjna przebiegała poprawnie do momentu opóźnień spotkań wizowych, co przełożyło się również na późniejszy i nie dostosowany dla mnie wylot. Mimo tych komplikacji moment, kiedy stanęłam na Times Square był tak niesamowity, że momentalnie zapomniałam o wszystkim innym. Takie poczucie nierealności towarzyszyło mi jeszcze dobry miesiąc, bo ciężko jest przywyknąć do myśli, że w końcu spełnia się swoje największe marzenie.

Z NY do Norwich w Connecticut dotarłam autobusem z Port Authority i tam zamieszkałam w najpopularniejszej wśród studentów z wymiany lokalizacji – 16 Franklin St. Warunki były pobłażliwie mówiąc, średnie. Nasza landlord Lisa była genialna w oszczędzaniu na wszystkim, a brak mebli jest tam normą w wynajmowanych mieszkaniach. Jednak niski czynsz i bardzo dogodna lokalizacja są wielkim plusem.

Jeśli chodzi o pracę to po dwudniowym orientation rozpoczęłam swoją przygodę w kasynie. Jako event specjalist można robić różne rzeczy, gdyż przeważnie jedno „stanowisko” nie starcza na pełny etat. Dostałam pracę w ochronie w hali widowiskowej i w sprzedaży w sklepach należących do hotelu. Obie nie były mocno wymagające i miałam dużo możliwości brania nadgodzin. Praca w sprzedaży wyglądała tak, jakbym zatrudniła się w sklepie typu Żabka. Zależnie od sklepu (a było ich 10) moje obowiązki trochę się różniły, jednak ostatecznie wszystko sprowadzało się do obsługi kasy i uśmiechania się. Za to pracując w ochronie, zawsze robiło się co innego - zaczynając od sprawdzania toreb i ludzi, czy nie wnoszą rzeczy niedozwolonych, aż po siedzenie pod koszem na meczu WNBA czy pilnowanie backstage’u lub garderoby na wielkim koncercie. Pracując tam miałam okazję zobaczyć między innymi U2, Evanescence, Smashing Pumpkins, 3 Doors Down i Britney Spears. Grała tam też damska drużyna koszykówki, występował cyrk, odbyły się tam walki bokserskie, Comic Con i aukcja luksusowych aut Barrett Jackson. W pracy poznałam wielu świetnych ludzi, z którymi wciąż mam kontakt i nigdy ich nie zapomnę.

Jeszcze w czasie pracy, udało mi się zwiedzić wiele miejsc. Odwiedziłam mój ukochany Nowy York w dzień niepodległości – 4go lipca, zwiedziłam Boston, Washington D.C. i Philadelphię. Kasyno zorganizowało wyjazd dla wszystkich pracowników do parku rozrywki Six Flags. Pojechałam również do Kanady zwiedzić Toronto i zobaczyć Niagara Falls – ten wyjazd był dla mnie szczególny, ponieważ mój chłopak oświadczył mi się na łodzi pod wodospadem, co jest dla mnie najwspanialszym wspomnieniem z wyjazdu.

Po trzech miesiącach pracy poleciałam razem z moim świeżo upieczonym narzeczonym do Seattle spotkać się z przyjaciółką z liceum i zobaczyć muzeum, które każdy fan rock’a i fantastyki powinien odwiedzić - Museum of Pop Culture. Następnie polecieliśmy do Miami, gdzie wynajęliśmy mieszkanie bezpośrednio na plaży w Miami Beach. Po kilku dniach spędzonych w tym cudownym mieście, rozpoczęliśmy rejs wielkim liniowcem po Bahamach. Bardzo polecam tę opcję, bo w parę dni można zobaczyć kilka niesamowitych wysp i to stosunkowo niewielkim kosztem. Na koniec naszej podróży wróciliśmy do Nowego Yorku, gdzie zamieszkaliśmy na przedmieściach u mojej rodziny, która zrobiła nam niespodziankę i zabrała nas na weekend do swojego domu na plaży nad oceanem na Long Island.

Ostatnie dni spędziliśmy na intensywnym zwiedzaniu Nowego Yorku, gdzie żadna ilość czasu nie wystarczy na prawdziwe poznanie tego miasta. Ten wyjazd był jednym z najwspanialszych przeżyć w moim życiu, dlatego w następne wakacje wracam zwiedzić Zachodnie Wybrzeże. Dla wszystkich, którzy nie są pewni czy warto, wciąż przekładają decyzję na później lub nie chcą jechać sami – nie ma na co czekać! Pakujcie walizki i przeżyjcie swój amerykański sen! 😊

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

ul. Kapitańska 1/9

71-602 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

4850 Tamiami Trail North Suite #301

Naples, FL 34103

USA

Copyright  © 2007 IECenter