Be brave!

BE BRAVE

Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś o krok od podjęcia jednej z ważniejszych decyzji Twojego życia. Decyzji, która może zmienić je diametralnie. Wiem, że masz wiele pytań i wątpliwości. Nie martw się - ja też je miałam. Możesz mi jednak wierzyć, że jeśli się zdecydujesz wyjechać na program Work and Travel, nigdy tego nie pożałujesz. Odwagi!

KRÓTKO I NA TEMAT

Wybór miejsca, w którym będziesz pracować jest bardzo istotny. ‘Work’ to około 2/3 czasu spędzonego w Stanach. Na ‘Travel’ zostanie Ci maksymalnie miesiąc.

Zastanów się co jest Twoim priorytetem. Czego oczekujesz od pracodawcy.

Głównym wyznacznikiem wyboru mojej lokalizacji była kwestia finansowa.

West Coast jest droższe, dlatego też mój wybór padł na East Coast. Kiedy już odrzuciłam wszystkie oferty z zachodu, wahałam się pomiędzy 3 lokalizacjami. Były to głownie hotele. Ważne jest, że wyjeżdżając na program W&T 2018 byłam ‘underage’ czyli nie miałam skończonych 21 lat. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, żeby dostać pracę w kasynie.

MOJE SUN

Mohegan Sun Casino jest jednym z miliona kasyn w Stanach Zjednoczonych. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym. Jednak to ludzie tworzą miejsca a to miejsce jest wyjątkowe, niesamowite. Jest jak dom, do którego zawsze chce się wracać.

Pracując tam spotkałam ludzi z całego świata – Wyspy Zielonego Przylądka, Chiny, Argentyna, Wietnam, Haiti… Na spotkaniu jednak się nie skończyło. Najfajniejszy w tym programie jest właśnie jego cel czyli „Wymiana Kulturowa”. To nie tylko praca i podróże. To nowe życie pełne kultur całego świata, języków, historii, przyjaźni i znajomości.

MISS AGENT

Praca w kasynie to najfajniejsza opcja dla tych, którzy lubią, gdy coś się dzieje. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że Twoje wakacje nie będą nudne, polecam pracę jako Event Specialist. Jest to jednak bardzo duży departament i aplikując na ES musisz pamiętać, że aplikujesz na wiele pozycji. Ja dostałam aż trzy, co było rzadkością. Dzięki temu, nie miałam problemu z nadgodzinami i rutyną. Pracowałam jako Pool Attendant, Security i Retail. Każde stanowisko miało swoje zalety i wady. Praca Pool Attendant’a polega na dbaniu o czystość na basenie, kontrolowaniu ilości czystych ręczników dla gości, rozkładaniu parasoli i ustawianiu leżaków. Wspominam ją bardzo przyjemnie, gdyż było to jedno z nielicznych miejsc w kasynie, gdzie były okna. Może brzmi to banalnie ale uwierz mi, praca w miejscu bez okien przez 3 miesiące jest uciążliwa. Był to typowy ‘summer job’. Prosty, na luzie, bez szczególnej potrzeby znajomości języka angielskiego.

Security daje Ci możliwość uczestniczenia w eventach masowych. Pracuje tam wiele młodych osób otwartych na ‘internationalsów’, bardzo pomocnych. Decydując się właśnie na to stanowisko masz pewność, że doświadczysz meczy WNBA, koncertów największych gwiazd, stand-up’ów i wielu wielu innych atrakcji.

Ostatnie stanowisko- retail, daje ci ogromną możliwość pracy z klientem. Na tym stanowisku na pewno podszlifujesz swój angielski, obsługę kasy fiskalnej czy znajomość nominałów amerykańskich banknotów. Pracować możesz w sklepach dla gości kasyna ale również dla pracowników.

WANDERLUST

Wiza J-1 pozwala na pracę do 25 września. Do tego czasu możesz opuszczać Stany Zjednoczone. Wiedząc, że chce pracować do końca pogodziłam się z faktem, że w tym roku zwiedzam tylko USA. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że dzięki świetnej lokalizacji Uncasville, możliwe jest zorganizowanie kilkudniowej wycieczki do Kanady.

Popularne były też jednodniowe tripy do Nowego Jorku, Bostonu czy nad Atlantyk.

Po zakończeniu okresu ‘Work’ udało mi się również zwiedzić m.in. Los Angeles, San Francisco, Hawaje.

TRZY RAZY TAK

Zdecydowałam się na program Work&Travel głownie ze względów językowych. Nie spodziewałam się, że jedne wakacje zmienią całe moje życie. Była to świetna lekcja odpowiedzialności, samodzielności, tolerancji i otwartości. Program wart każdej złotówki.

Mam nadzieję, że widzimy się w Stanach!

Wyróżnione posty
Ostatnie posty