New York, New York

Decyzję o wyjeździe podjąłem niemal natychmiastowo po dowiedzeniu się o programie work & travel od znajomej, która z takowego programu skorzystała. Po przejrzeniu ofert od razu wiedziałem, że chce pojechać do regionu Outer Banks do firmy Kitty Hawk Kites, która to zajmuje się wypożyczaniem sprzętu (rowery, kajaki, deski surfingowe itp), sprzedażą latawców, odzieży i pamiątek. I to wszystko w miejscowości Corolla nad samym oceanem na wschodnim wybrzeżu!

O czym można więcej marzyć - wakacyjna praca przy słońcu, które było niemal cały czas na niebie! Obowiązki w pracy sprowadzały się niemal do obsługi kasy, dbania o porządek w sklepie i obsługi klienta, co było zarazem największym przeżyciem w robocie :) Amerykanie są autentycznie ciekawi skąd pochodzimy, jaka jest Polska, jak nam się podobają Stany Zjednoczone. Wystarczy tylko, że wyczują obcy akcent. Zdecydowanie polecam pracę w Kitty Hawk Kites każdemu, kto lubi pracować w świetnym zespole ludzi kierowanych przez wspaniałą manager :)

Co do samego regionu - Outer Banks jest niezwykłym regionem i idealną destynacją do spędzenia wakacji jako student :) Na zewnątrz niemal zawsze jest temperatura 30-35 stopni, do plaży pieszo jest około 5-7 minut drogi a ludzie, którzy tam przebywają to w większości amerykańscy turyści przyjeżdżający na wakacje.

Corolla, miejscowość w której byłem, jest małą wioską w porównaniu do innych miejsc w Outer Banks, jednakże ma swój urok i zdecydowanie wybiorę się tam ponownie w roku 2019! Dosłownie w każdym miejscu pracują tam studenci, przez co zawarłem wiele znajomości utrzymujących się do dziś. Codziennie po pracy, około godziny 23 spotykaliśmy się z chłopakami z Rumuni, Serbii, Chorwacji, Bośni, Czarnogóry, Nigerii i Turcji i wspólnie siedzieliśmy i śmialiśmy się do późnej nocy. :-)

Podróź miałem zaplanowaną jeszcze na długo przed wylotem do USA. Cel był prosty - chciałem zwiedzić New York. Chciałem pożyć w New York. Chciałem się poczuć jak bym tam prostu mieszkał. Stąd decyzja o zostaniu w NYC przez 3 tygodnie po zakończeniu pracy. Jeżeli miałbym opisać to miasto w jednym zdaniu to jest dokładnie takie jak sobie je wyobrażamy, dokładnie takie jak na filmach. Ma swój urok. Idąc jego ulicami czujesz się jak byś był częścią większego organizmu, a nie jednostką. Miasto idealne dla osób takich jak ja. Osób, które szukają wrażeń niezależnie od pory dnia. Nawet o 4 w nocy na każdym rogu w centrum coś się dzieje.

Polecam każdemu, kto jeszcze nie jest przekonany udział w programie work&travel z IECenter :) Biuro odpisuje szybko na maile, pomagają nawet w najdrobniejszych sprawach jak podesłanie linku, którego nie mogłem znaleźć :) Jedyne czego żałuję to, że nie pojechałem do USA po pierwszym roku studiów ;)

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter