Czy polecam?

Dotarłeś tu? Prawdopodobnie skoro tu jesteś i czytasz ten tekst chodzi ci po głowie skorzystanie z nieco mniej typowej niż ulga na bilet opcji wykorzystania statusu studenta. Bo tak, przede wszystkim, żeby wyjechać na Work&Travel musisz go mieć, ale to już pewnie wiesz. Ja wybrałam Mohegan Sun, czyli drugie największe kasyno w Stanach, które o dziwo nie jest w Las Vegas.

A gdzie? A w Connecticut. Trzy godziny samochodem od Nowego Jorku i kolejne trzy, tyle że w drugą stronę od Bostonu. Brzmi dobrze, co? Więc jeśli jednym z twoich kryteriów jest fajna lokalizacja i myślisz o zwiedzeniu kilku miast jeszcze podczas pracy, Mohegan może okazać się dobrą opcją dla ciebie. Dla tych bardziej ambitnych – 8 godzin drogi do Białego Domu, a dla najbardziej zdeterminowanych (10 godzin) od największego wodospadu na świecie.

Okej, ale jak w ogóle wygląda to Mohegan Sun? Trzy kasyna, hotel, spa, golf, centrum handlowe, kluby, arena oraz kilkanaście restauracji i barów. No, jest co robić jednym słowem. Pracowałam jako kelnerka w jednej z restauracji – Seasons Buffet. Jeśli lubicie dużo chodzić to wymarzona praca dla was! A tak serio, jest sporo chodzenia, dość dużo noszenia, jednak każdy z was zdaje sobie sprawę, że to nieodłączny element tej pracy. Nieodłącznym elementem jest również duży kontakt z klientem przez co najlepiej szkolicie swój język. W bufecie pracuje dużo osób, dużo studentów, przez co miejsce tętni życiem, jest wesoło i praca staje się przyjemnością.

Idźmy dalej – mieszkanie. Jest dużo osób, które wynajmują pokoje w domach znajdujących się w granicach 15 – 20 minut spacerem od kasyna. Bardzo popularnym miejscem wśród studentów z zagranicy są 5 – 7 osobowe mieszkania w oddalonym o około 10 km miasteczku Norwich. Dojechać z stamtąd można autobusem lub kupionym w Walmarcie rowerze, jak kto woli. Autobusem można również dojechać nad ocean.

Co jeszcze fajnego w Mohegan Sun? Darmowe posiłki dla pracowników podczas zmiany, dostęp do siłowni za kilka dolarów na tydzień oraz darmowy wyjazd do parku rozrywki Six Flags. W tamte wakacje udało mi się wziąć udział w kilku koncertach takich gwiazd jak Britney Spears, Vance Joy czy Jason Mraz. Arena znajduje się na terenie Mohegan Sun, a zniżki czy nawet darmowe bilety zdarzają się naprawdę bardzo często!

Nie samą pracą jednak człowiek żyje, a wiemy że z dwuczłonowej nazwy programu interesuje nas w większym stopniu ta druga, czyli Travel. I nie żartuję, przy odrobinie zaradności i oszczędności możecie mieć najlepsze wakacje życia. Zawsze marzyłam, żeby zwiedzić Meksyk i w tym roku udało mi się w końcu to zrobić. Razem z przyjaciółmi odwiedziliśmy również Kubę, Bahamy oraz Miami. Stany mają sporo do zaoferowania i to tylko od was zależy na co się zdecydujecie.

Czy polecam? W te wakacje wracam tam trzeci raz – odpowiedź jest chyba jasna.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter