Wybór lokalizacji oraz oferty programu Summer Work and Travel USA

Proces wyboru odpowiedniej oferty oraz lokalizacji jest niezmiernie istotny z punktu widzenia osoby decydującej się na udział w programie Summer Work and Travel.

Zanim zapiszesz się na program musisz wiedzieć o kilku bardzo ważnych kwestiach:

 1. Organizatorami programu Summer Work and Travel USA są Sponsorzy wizy J-1. Sponsor wizy J-1 to firma z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która ma akredytację Departamentu Stanu USA na organizację programu wymiany kulturowo-edukacyjnej Summer Work and Travel. Program jest nadzorowany przez amerykańskie instytucje rządowe. Przedstawione poniżej oferty są organizowane przez danych Sponsorów wizy J-1. IECenter współpracuje z 7 Sponsorami wizy J-1 i jest ich przedstawicielem w Polsce. Sponsor wizy J-1 jest organizatorem programu, ale także opiekunem każdego uczestnika podczas trwania programu.

 2. Sponsorzy z którymi współpracujemy:

 • ICEO – uczestnik wybierający ofertę od tego Sponsora wizy J-1 powinien być przygotowany na długi proces aplikacyjny oraz wypełnianie masy papierowych aplikacji i dokumentów. ICEO jest bardzo skrupulatne, bardzo często prosi o poprawianie wypełnionych dokumentów. Sponsor ten co roku przeprowadza dodatkowe interview z kilkoma wybranymi uczestnikami w kwietniu i maju, już po akceptacji przez pracodawcę, ale przed wystawieniem dokumentów niezbędnych przy aplikacji o wizę J-1. Aplikacja o wizę w przypadku ICEO odbywa się w drugiej połowie maja i na początku czerwca. Sponsor ICEO współpracuje z najlepszymi pracodawcami w takich lokalizacjach jak Kalifornia, Nevada oraz Connecticut. Sponsor ICEO w każdym miejscu, do którego wyjeżdżają studenci, ma lokalnych przedstawicieli, którzy pomagają uczestnikom programu po przyjeździe na miejsce. Rozmowa z pracodawcą odbywa się na Skype oraz podczas Job Fairs (spotkania z pracodawcami w Polsce).

 • IENA - ze Sponsorem IENA współpracujemy już 12 lat. Proces jest prosty ze względu na elektroniczną aplikację. Jest to jeden z najlepszych Sponsorów wizy J-1.

 • AHA– Sponsor ten specjalizuje się w organizacji programu Internship i ma bardzo mało miejsc dla uczestników programu Summer Work and Travel, jednakże lokalizacje i pracodawcy, do których wysyła studentów, to 4 i 5 gwiazdkowe resorty. Każdy student, który dostanie się na program z AHA jest bardzo zadowolony, ale AHA zanim zaakceptuje danego studenta przeprowadza interview na Skype i ostatecznie około 70% studentów jest akceptowanych. Student aplikujący z AHA nie może być zainteresowany konkretną ofertą, musi być elastyczny. Jeżeli AHA podczas interview usłyszy, że dany kandydat chce jechać tylko do konkretnego pracodawcy/lokalizacji, to nie zostanie zaakceptowany do udziału w programie.

 • INTRAX –proces aplikacyjny jest bardzo szybki i przebiega w formie elektronicznej. Każdy uczestnik programu wyjeżdżający ze Sponsorem INTRAX znajdzie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania logując się do ich systemu. Decydując się na wyjazd z tym Sponsorem musisz zapisać się bardzo szybko, gdyż aplikacje kończą przyjmować z końcem stycznia. Jeżeli zależy Ci na danej ofercie/lokalizacji to sugerujemy zapis przed końcem roku. Osoby zapisujące się po 31 stycznia 2020 muszą się liczyć z wydłużonym procesem aplikacyjnym.

 • CICD–w przypadku tego Sponsora zapis odbywa się przez elektroniczną aplikację. Sponsor CICD zwraca szczególną uwagę na datę zakończenia zajęć na danej uczelni i nie pozwala uczestnikom na rozpoczęcie programu przed 15 czerwca. W miejscach do których wysyła studentów ma swoich regionalnych przedstawicieli, którzy są dostępni w sytuacjach awaryjnych.

 • ASPIRE – współpracujemy z nimi już drugi rok. Główne lokalizacje do jakich wyjeżdżają studenci to Outer Banks, NC, Ocean City, MD oraz Kalifornia. Bardzo wysoka jakość obsługi klienta.

 • GEOVISIONS– bardzo dobry Sponsor, wielokrotnie w sytuacjach awaryjnych (np. nadchodzący huragan) zwracał szczególną uwagę na bezpieczeństwo studentów. Sprawny proces aplikacyjny.

 1. Wybierając daną ofertę uczestnik musi zostać zaakceptowany przez Sponsora i pracodawcę. Akceptacja odbywa się przez Skype interview lub podczas spotkania z pracodawcami w Polsce tzw. Job Fairs

 • Skype Interview – interview poprzez Skype odbywają się od listopada do maja i jest to najszybszy proces akceptacji uczestnika do danej lokalizacji. Osobom, które chciałyby wyjechać do South Lake Tahoe sugerujemy wybór pracodawcy z interview na Skype. Termin interview wyznaczany jest w przeciągu kilku dni i od razu uczestnik wie, czy dostał się do wybranej przez siebie lokalizacji

 • Job Fairs – w lutym lub na początku marca do Polski przylatują przedstawiciele działów HR poszczególnych pracodawców i przeprowadzają interview z uczestnikami na miejscu. Następnie pracodawcy lecą do kolejnego kraju. Informację o tym, czy ktoś się dostał czy też nie, pracodawcy przesyłają do IECenter 2-3 tygodnie później. Dany uczestnik podczas Job Fairs może aplikować tylko do jednego pracodawcy. W 2018 90% osób aplikujących zostało zaakceptowanych, w 2019 pracodawcy zaakceptowali 70% aplikujących osób. Osoby niezaakceptowane mogły wybrać inne oferty i lokalizacje na wschodnim wybrzeżu USA.

 • Bez względu na to, czy dany uczestnik zdecyduje się na interview przez Skype czy też na Job Fairs, to może nie zostać zaakceptowany przez danego pracodawcę czy też Sponsora wizy J-1. Na dane pozycje i do danych lokalizacji aplikują studenci z całego Świata. Sponsor i pracodawca wybiera najlepszych kandydatów, a jest bardzo duża konkurencja. W sytuacji gdy dana osoba nie zostanie zaakceptowana do wybranego miejsca, wybiera kolejną lokalizację i podchodzi do kolejnego interview. Proszę się zatem nie martwić, gdyż jest opcja dodatkowych ofert. Aplikujecie na program, więc brak akceptacji przez danego pracodawcę czy Sponsora wizy J1 nie jest powodem do rezygnacji z programu.

 • Podczas interview każdy uczestnik powinien zrobić bardzo dobre wrażenie. Niezwykle ważne jest, aby być elastycznym co do pozycji pracy i jeżeli zależy komuś na danej lokalizacji, to polecamy, by być gotowym przyjąć każdą propozycję danego pracodawcy.

Lista dostępnych ofert Work and Travel USA z IECenter - kliknij tutaj

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Facebook - Black Circle
 • Twitter - Black Circle
 • YouTube - Black Circle
 • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter