Zanim podejmiesz decyzję o uczestnictwie w programie praktyk w USA (Internship/Trainee) powinieneś w

Organizator programu Internship/Trainee – organizatorem programu praktyk w USA są Sponsorzy wizy J-1, firmy z siedzibą w USA, która posiadają akredytację Departamentu Stanu (komórka Rządu Amerykańskiego) na organizację programu. Rząd Amerykański nadzoruje program praktyk. Co 60 dni musisz wysyłać sprawozdania ze swojego pobytu i wypełniać ankiety. W razie jakichkolwiek problemów na miejscu możesz liczyć na swojego Sponsora wizy J-1 (organizatora programu).

Aplikacja na program– w przypadku programu praktyk Internship/Trainee aplikujesz na program, bardzo rzadko zdarza się, że aplikujesz do konkretnego praktykodawcy. W pierwszej kolejności Nasz partner w USA przeprowadza z Tobą interview z języku angielskim przez Skype i po tym interview rozpoczyna się tzw. „Matching process” czyli dopasowanie odpowiedniej oferty pod danego kandydata. Kandydat wybiera lokalizację jaka go interesuje, ewentualnie poprawia swoje CV/profil na LinkedIn zgodnie ze wskazówkami osoby przeprowadzającej interview. Następnie przechodzimy do znalezenia odpowiedniej oferty dla Ciebie. W przypadku niektórych kandydatów proces znalezienia oferty zajmuje kilka dni, w przypadku innych kilka tygodni. Po zaakceptowaniu oferty czas na podpisanie planu praktyk oraz pozostałe dokumenty aplikacyjne Sponsora wizy J-1. Po uzupełnieniu dokumentów Sponsor wystawia dokumenty niezbędne do uzyskania wizy J-1 a uczestnik aplikuje z Naszą pomocą o wizę w konsulacie amerykańskim. Można aplikować o wizę w Warszawie, Krakowie, Londynie, Dublinie lub innym mieście Europy. Po otrzymaniu wizy przychodzi czas na zakup biletu lotniczego! Cały proces aplikacyjny trwa średnio 4-6 miesięcy, czasem krócej.

Czy jeżeli nie spodoba mi się dana oferta to mogę jej nie zaakceptować?– tak, oczywiście, że możesz zrezygnować z zaproponowanej oferty. W tej sytuacji masz dwa rozwiązania: 1. Czekać na kolejną ofertę lub 2. Zrezygnować z wyjazdu i uzyskać pełny zwrot dokonanych opłat. W przypadku programu Internship/Trainee oferta praktyk musi być powiązana z kierunkiem studiów lub doświadczeniem zawodowym. Każda ze stron musi wyrazić chęć współpracy. To Ty decydujesz czy w danej firmie chcesz spędzić 2,3,6 czy 12 miesięcy.

Praktyka a nie praca! – program Internship/Trainee nie może być przez Ciebie traktowany jako wyjazd zarobkowy! Celem Twojego wyjazdu jest zdobycie doświadczenia w amerykańskiej firmie, które będzie kolejnym etapem budowania Twojej kariery zawodowej. Podczas pobytu w USA poznasz ludzi z całego Świata, specjalistów Twojej branży i znajomości te na pewno zaowocują w przyszłości. (tzw networking). Nie każdemu zdarza się żyć, pracować, mieszkać przez kilka miesięcy w Nowym Jorku czy San Francisco. Wyobraź sobie jak mocną pozycją w Twoim CV będzie staż w renomowanej firmie w Los Angeles, Chicago czy Nowym Jorku. Poznanie amerykańskiej kultury to jedno z głównych założeń programu. Otrzymywane stypendium lub wynagrodzenie za każdą przepracowaną godzinę mają na celu pomóc Ci w utrzymaniu się na miejscu.

Zakwaterowanie– Nasz partner w USA pomoże Ci zabezpieczyć zakwaterowanie, nie będziesz musiał tego robić samodzielnie. Uczestnicy programu mieszkają głównie w apartamentach lub wynajmują pokój np. u amerykańskich rodzin.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter