Zniesienie wiz do USA dla Polski?

September 25, 2019

Zgodnie z zapowiedziami władz USA wkrótce Polska przystąpi do procedur programu Visa Waiver. Jak wpłynie to na proces aplikacyjny programów: Work and Travel, Praktyk w USA oraz kursów językowych w USA?

 

 

Program Summer Work and Travel– osoby aplikujące na program Work and Travel nadal będą musiały uzyskać wizę J-1, która wraz z dokumentem DS-2019 zezwala na pracę w trakcie trwania programu. Jedyną zmianą jaka nastąpi będzie możliwość wyjazdu na opcję programu Job Hunting. Job Hunting to możliwość wjazdu do USA bez wcześniej zabezpieczonej pracy. Student korzystający z tej opcji będzie mógł wyjechać do wybranej przez siebie lokalizacji i dopiero na miejscu rozpocznie poszukiwanie pracy, którą następnie zgłosi Sponsorowi wizy J-1 do zatwierdzenia. W wypadku programu Work and Travel Job Hunting będzie należało zabrać za sobą większe kieszonkowe (sugerujemy 2500USD). Spodziewamy się, że zmiany będą dotyczyły programu Work and Travel 2021.

 

Program Praktyk w USA (Internship/Trainee)- osoby aplikujące na program Internship/Trainee nadal będą musiały uzyskać wizę J-1, która wraz z dokumentem DS-2019 zezwala na pracę w trakcie trwania programu. 

 

Kurs angielskiego w USA – po przystąpieniu do „Visa Waiver Program” (ruchu bezwizowego) osoby zainteresowane wyjazdem na kursy, które nie będą miały więcej niż 20 godzin zajęć lekcyjnych tygodniowo nie będą musiały się starać o wizę, wystarczy, że zarejestrują się w ESTA U.S. Visa Application (koszt 14USD). Osoby, które będą chciały wyjechać na kurs angielskiego, który będzie miał więcej niż 20h zajęć tygodniowo będą nadal musiały aplikować o wizę F1.

 

Wyjazdy turystyczne i biznesowe - osoby, które po przystąpieniu Polski do programu Visa Waiver będą wybierały się do USA w celach turystycznych, w odwiedziny do rodziny lub np. na konferencję czy spotkanie biznesowe nie będą musiały już aplikować o wizę B1/B2. Osoby te będą mogły wjechać do USA na okres do 90 dni po wcześniejszym uzyskaniu zgody w systemie ESTA.

 

ZMIANY TE ZAJDĄ PO TYM GDY ZAKOŃCZY SIĘ PROCEDURA

PRZYSTĄPIENIA POLSKI DO VISA WAIVER PROGRAM.

W TYM MOMENCIE NADAL OSOBY ZAINTERESOWANE WYJAZDEM DO USA MUSZĄ POSIADAĆ WIZĘ.

 

Please reload

Wyróżnione posty

Poznaj 7 powodów, dla których warto wyjechać do Azji na Work and Travel

February 20, 2020

1/10
Please reload

Ostatnie posty

January 31, 2020

Please reload

Archiwum