Co to jest Au Pair? Jak wyjechać do USA na Au Pair?

Dla wielu młodych osób pogodzenie pracy z marzeniami o zagranicznym wyjeździe wydaje się nierealne. W końcu albo się zarabia, albo odpoczywa. Chyba, że mowa o wyjeździe do USA jako Au Pair. To program dla młodych kobiet i mężczyzn chcących połączyć pracę i czas wolny, a na dodatek w dość przyjemny sposób.


Co to jest Au Pair?

Termin Au Pair wywodzi się z języka francuskiego i oznacza „równy”. W praktyce bycie Au Pair za granicą oznacza pełnienie funkcji opiekunki dziecka danej rodziny z zakwaterowaniem w jej domu. W czasie wolnym od pracy Au Pair może swobodnie realizować swoje plany, takie jak podróżowanie, zwiedzanie czy spotkania z nowymi znajomymi.

Au Pair to osoba, która przyjeżdża do domu wybranej rodziny jako szeroko rozumiana pomoc w opiece nad dzieckiem, pełniąc rolę niani, pomocnika w nauce czy w odrabianiu zadania domowego. Mieszka wraz z rodziną goszczącą, stając się na czas wyjazdu jej częścią. Taka opiekunka otrzymuje kieszonkowe, które, dzięki braku konieczności ponoszenia kosztów zakwaterowania czy wyżywienia, pozwala na realizację swoich planów po godzinach i w dniach wolnych od pracy.

Wzięcie udziału w programie Au Pair jest więc czymś więcej niż tylko wyjazdem w celach zarobkowych czy podróżniczych. Uczestniczka zyskuje w ten sposób niepowtarzalną okazję poznawania kultury i doświadczania codziennego życia wśród Amerykanów. To bezcenna lekcja historii i codzienności, której nie doświadczysz nigdzie indziej.

Kto może wyjechać na Au Pair w USA?

Wyjazd do USA na program Au Pair dedykowany jest kobietom lub mężczyznom między 18. a 26. rokiem życia, które potrafią zajmować się dziećmi i chcą spróbować swoich sił w codziennej opiece nad nimi. Wyjazd w ramach programu to także doskonały sposób na spełnienie swoich marzeń o podróży za Ocean, a także możliwość legalnego zdobycia funduszy na swoje wydatki.

Au Pair w USA to dodatkowo:

praktyczna lekcja samodzielności i oswojenia się z amerykańskim stylem życia;

możliwość odbywania intrygujących podróży;

uczestnictwo w codzienności Amerykanów i ich kulturze;

podniesienie kwalifikacji językowych;

nawiązanie nowych, bezcennych znajomości, a być może i wieloletnich przyjaźni.

Warto pamiętać jednak o tym, że Au Pair w amerykańskiej rodzinie ma sporo obowiązków względem dzieci i to jest głównym celem wyjazdu. Na skorzystanie z takich usług decydują się najczęściej zapracowani rodzice, których stać na opłacenie opiekunki zajmującej się ich dzieckiem przez kilka, kilkanaście godzin dziennie, a którzy chcą dać szansę młodym osobom z innych krajów na połączenie pracy z przygodą.

W ramach obowiązków Au Pair mieści się jak najlepsza i szeroko rozumiana opieka nad dzieckiem host family, w tym:

zapewnienie bezpieczeństwa;

pomoc w pracach domowych – sprzątanie pokoju, układanie ubrań w szafie;

pomoc w nauce i odrabianiu lekcji;

zorganizowanie mu rozrywki na czas nieobecności rodziców;

odprowadzanie do szkoły/na autobus, a także odbieranie dziecka.

Oferty Au Pair w USA

W sieci i na portalach społecznościowych nie brakuje rozmaitych ofert związanych z poszukiwaniem Au Pair. Szukając ich na własną rękę, podejmujesz jednak ryzyko nieświadomego wpędzenia się w kłopoty – jeśli na przykład trafisz na nieuczciwego pośrednika lub rodzinę.

Dlatego, aby bezpiecznie i spokojnie wyjechać, miło spędzić czas i równie bezpiecznie wrócić do Polski, wyjazd warto zorganizować z pomocą sprawdzonego pośrednika. IECenter już od kilkunastu lat aktywnie organizuje wyjazdy polskich studentów za granicę, nie tylko do USA. Pomagamy w połączeniu kandydata z najlepszym dla niego pracodawcą (w przypadku wyjazdów na programy łączące pracę stricte zarobkową z wolnym czasem na podróżowanie), a także ze sprawdzoną, zaufaną rodziną w przypadku Au Pair.

Pomożemy Ci dopełnić niezbędnych formalności, podamy również kontakty do strategicznych miejsc i osób. Wybierając oferty Au Pair w USA za pośrednictwem IECenter, zyskujesz gwarancję:

bezpieczeństwa;

spokoju;

miłej atmosfery;

niezapomnianych wrażeń.

Każda rodzina, zanim zostaniesz do niej skierowana, przechodzi szczegółową weryfikację przez Sponsora wizy J-1. Jest to również osoba, z którą w razie jakiejkolwiek potrzeby kontaktujesz się na miejscu. Obecność osoby zaangażowanej w program Au Pair w USA daje przede wszystkim pxfkoordoczucie wsparcia i bezpieczeństwa.

Przed wyjazdem oczywiście odbędziesz zapoznawczą rozmowę z wybraną rodziną – za pomocą Skype. Host family dobierana jest do Twoich preferencji, a ostateczna decyzja co do tego, czy chcesz wyjechać właśnie do tej rodziny, należy do Ciebie. Aby legalnie wyjechać na program i przebywać na terytorium USA, potrzebna będzie Ci wiza J-1. Nie martw się jednak na zapas – IECenter pomoże Ci w dopełnieniu wszelkich niezbędnych formalności.

Jakie jeszcze możliwości daje Ci Au Pair w USA?

Gwarancją bezpiecznego i udanego wyjazdu do USA w ramach programu dla Au Pair jest zorganizowanie go wedle ściśle określonych, najwyższych standardów i weryfikacji obu stron. W czasie wolnym (to minimum 1,5 dnia w ciągu tygodnia) możesz robić to, na co masz ochotę. W dodatku codzienna opieka nad dzieckiem rodziny goszczącej musi być zorganizowana w taki sposób, abyś nawet w czasie pracujących dni miała możliwość uczestniczenia w kursach i szkoleniach.

W czasie trwania programu Au Pair jesteś również uprawniona do podjęcia nauki na amerykańskich uniwersytetach i college’ach. Co więcej – masz również możliwość korzystania z wycieczek edukacyjnych. Jeśli lubisz dzieci i potrafisz się nimi zajmować, chcesz przeżyć świetną przygodę, a przy tym doskonalić umiejętności językowe – program Au Pair może być drogą do spełnienia marzeń.

Program Au Pair – na co jeszcze możesz liczyć?

Będąc uczestnikiem programu Au Pair jesteś uprawniona do pełnego, dwutygodniowego urlopu w czasie pobytu. Przysługuje Ci również przynajmniej 1 pełny, wolny od pracy weekend w miesiącu. Amerykańskie rodziny, które decydują się na przyjęcie pod swój dach opiekunki Au Pair, są zazwyczaj bardzo otwarte i przyjaźnie nastawione do uczestniczek. Dzięki temu przez cały czas pobytu będziesz traktowana jak jeden z jej członków.

Bardzo często Au Pair biorą udział w uroczystościach rodzinnych, a nawet wyjeżdżają z taką rodziną na wakacje. Atmosfera takich wyjazdów jest więc bardzo przyjemna i rodzinna, a wiele osób, które taką przygodę mają za sobą, chcą ją powtórzyć w przyszłości. Rodzina zapewnia tygodniowe kieszonkowe na poziomie mniej więcej 195$, dodatkowo rodzina finansuje również wybrany przez Ciebie kurs językowy bądź studencki, do kwoty 500$. Program trwa 12 miesięcy i możesz go przedłużyć. Wyjeżdżając na program Au Pair z IECenter zyskujesz więc wiele, przy minimalnym, a w zasadzie zerowym ryzyku strat! Koszt programu to tylko 1000zł!

Wyróżnione posty
Ostatnie posty