Jak tanio dzwonić z USA do Polski? Przydatne porady dla wyjeżdżających...

Wyjeżdżając na Work and Travel do Stanów Zjednoczonych warto nie tylko wiedzieć, czym tam płacić, jak wypożyczyć auto, ale również jak tanio dzwonić z USA do Polski. Przede wszystkim po to, aby pozostać w kontakcie z najbliższymi i na bieżąco zdawać relację, jak fantastycznie spędzasz czas podczas programu. Poznaj kilka cennych porad, dzięki którym nie zapłacisz milionów za połączenia.

Jaki jest koszt rozmowy telefonicznej z USA do Polski

Kwestia prowadzenia rozmów telefonicznych z USA od zawsze stanowi duży problem. Szczególnie, gdy masz naprawdę dobre relacje z własną rodziną i przyjaciółmi. Koszt połączenia z USA do Polski nie należy do najniższych i np. w ofercie Polkomtela musisz za to zapłacić 4,02 zł za minutę. U niektórych operatorów stawka ta może wynieść nawet 15 zł za minutę, 4 zł za SMS’a i 4,5 zł za 100 kB transferu danych. Jak więc tanio dzwonić z USA do Polski? Masz kilka rozwiązań.

Jak korzystać z karty SIM w USA?

Zamiast korzystać z polskiej sieci komórkowej, warto zaopatrzyć się w standardową kartę SIM w USA. Co ciekawe, nie wymaga ona rejestracji, więc działa to zupełnie inaczej, niż w Polsce. Dlatego po zakupie startera, numer będzie od razu aktywny i będziesz mógł natychmiast zadzwonić do rodziców i wypowiedzieć słynne “Jest OK!”.

Kolejną różnicą jest fakt, że już podczas wyboru startera zdecydujesz, z jakiej oferty mobilnej będziesz korzystać. Zmiana taryfy może nastąpić dopiero po 30 dniach użytkowania, warto więc poważnie się nad tym zastanowić. To dotyczy jednak przypadku, w której będziesz chciał korzystać z czegoś na wzór “abonamentu”. Dostępne są również oferty “na kartę”, tj. takie, które możesz doładować określoną kwotą i korzystać z dostępnego salda.

Jacy są operatorzy SIM w USA?

Tak jak w każdym rozwiniętym państwie, również i w USA masz szeroki wybór operatorów SIM. Chcąc wykupić konkretny pakiet, warto zwrócić uwagę na oferty ULTRA Mobile lub Straight Talk. Jedne z najciekawszych ofert “na kartę” dają T-Mobile i AT&T, chociaż dobre warunki otrzymasz również korzystając z Verizon lub Sprint. Wszyscy wymienieni operatorzy dają możliwość wykonywania telefonów z USA do Polski. Ich oferty ulegają ciągłym zmianom, dlatego najlepiej zapoznać się z nią, wchodząc na strony poszczególnych firm.

Tanie rozmowy z USA do Polski przez Internet

Alternatywnym rozwiązaniem dla klasycznych połączeń telefonicznych są rozmowy prowadzone za pomocą Internetu. Chociaż w wielu miejscach będziesz miał dostęp do bezpłatnych punktów Wi-Fi, to warto mieć ze sobą kartę SIM lub specjalny telefon z Internetem, aby móc się połączyć z siecią w dowolnym miejscu. Dzięki temu będziesz mógł wykonać połączenie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej lub usługi VoIP.

Jakie są aplikacje mobilne do rozmów?

Jednym z najpowszechniejszych sposobów na rozmowy jest korzystanie z aplikacji mobilnych. Niezależnie od tego, czy korzystasz ze smartfona z Androidem czy z urządzeń “z jabłuszkiem”, wybór takich programów jest naprawdę szeroki. Wyjeżdżając na Work and Travel warto oszczędzać (żeby uzbierać na zwiedzanie), najlepiej więc skorzystać z darmowych rozwiązań.

Praktycznie każdy ma Messengera, ale niekiedy bywają problemy z jakością rozmów. Zastanów się więc nad tym, aby korzystać z Google Duo, Whatsappa, Vibera lub Skype’a. Możesz też pokusić się o połączenie np. za pomocą Jitsi Meet, które teoretycznie służy do prowadzenia wideokonferencji biznesowych, aczkolwiek równie dobrze sprawdzi się do rozmów grupowych z większą liczbą członków rodziny.

Co to jest VoIP i jak z tego korzystać?

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z protokołu VoIP (skr. od Voice over Internet Protocol), niekiedy nazywanego “telefonią internetową”. Potencjalnie zyskasz w ten sposób lepszą jakość połączeń, ale nie obejdzie się bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Przede wszystkim będziesz musiał wykupić polski numer stacjonarny, którego utrzymanie może wiązać z wydatkiem na poziomie ok. 36 zł.

Mając już polski numer, powinieneś pobrać komunikator obsługujący VoIP. Jedną z najstabilniejszych tego typu aplikacji jest ZOIPER. Wystarczy, że wpiszesz dowolny polski numer stacjonarny lub komórkowy, aby zadzwonić do wybranej osoby. Swoją drogą, możesz korzystać z ZOIPERa również z pominięciem protokołu VoIP. Wystarczy, że namówisz wybrane osoby do pobrania tej aplikacji, która umożliwia m.in. tworzenie grupowych wideorozmów z wykorzystaniem wyłącznie Internetu.

Jak kupić Internet mobilny w USA?

Korzystanie z obu wspomnianych sposobów wymaga połączenia z Internetem. Jak wspomnieliśmy, w Stanach Zjednoczonych dostęp do bezpłatnego Wi-Fi nie stanowi dużego wyzwania, aczkolwiek niekiedy ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli zależy Ci na niezależności od darmowych hotspotów, powinieneś rozważyć wykupienie własnego Internetu mobilnego w USA.

Co to jest Internet on the Go?

Ciekawą ofertą, która umożliwia korzystanie z sieci, jest Internet on the Go. Takiego rozwiązania nie spotkasz w Polsce, więc warto poświęcić mu nieco więcej uwagi. Ogólnie polega to na tym, że kupujesz smartfona (najczęściej najtańsze modele znanych marek), które mają w sobie kartę SIM z określonym pakietem danych. Możesz z niego korzystać przez określony czas. Chociaż dokładna ilość transferu zależy od dostawcy, to najczęściej spotkasz się z ofertą za 45 USD i z 1,5 GB pakietem danych w cenie.

Gdy już wykorzystasz cały transfer, możesz go doładować. W tym celu powinieneś wykupić specjalną kartę prepaid lub Internet refill, która może kosztować od 45 USD do nawet 100 USD. Internet on the Go ma jednak swoje wady. Przede wszystkim jest to fakt, że możliwość korzystania z Internetu ograniczona jest wyłącznie do jednego telefonu. Dodatkowo w większości przypadków zablokowano w nich opcję hotspotu, co wiąże się z tym, że nie będziesz mógł udostępniać swojego Internetu innym urządzeniom.

Jaka jest oferta prepaid lub refill w USA?

Prepaid lub refill w USA znajdziesz u następujących operatorów:

Internet mobilny w USA na własnych zasadach

Chociaż Internet on the Go jest wygodne przy krótszych pobytach, to wyjeżdżając na dłużej (jak np. na Work and Travel) będzie to nieco uciążliwe. Dlatego lepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zakup karty SIM z dostępem do Internetu. Znajdziesz je praktycznie w każdym sklepie, a jedne z najtańszych pakietów znajdziesz w Walmarcie. Dostępne są tam oferty różnych operatorów (np. Sprint, Verizon, Simple Mobile, Straight Talk, Boost, US Mobile, Virgin, Cricket, Lycamobile, AT&T). Możesz też udać się punktu sprzedaży wybranego dostawcy, gdzie doradca wybierze dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Czy polski telefon działa w USA?

Należy wspomnieć o jeszcze jednej, wydaje się, że kluczowej kwestii. Otóż może się okazać, że po przyjeździe do USA Twój telefon… nie będzie działać i to nawet wtedy, gdy ma zdjętego simlocka. Problem najczęściej dotyka smartfonów starszych, niż 4 lata. Za to rzadko zdarza się to w przypadku urządzeń, które kupiłeś w T-Mobile. Niemniej może to być dla Ciebie nieprzyjemne zaskoczenie. Dlatego zanim wyjedziesz na Work and Travel, upewnij się, czy problem Cię nie dotknie. Pomoże Ci w tym np. strona willmyphonework.net.

Jak tanio dzwonić z USA do Polski?

Istnieje kilka sposobów na to, aby utrzymywać stały (i tani) kontakt ze swoimi najbliższymi, których zostawiasz w Polsce na czas Work and Travel. Są to zarówno standardowe połączenia telefoniczne z amerykańskich kart SIM, jak i rozmowy za pomocą Internetu. Dobrze zawczasu zorientować się, który ze sposobów będzie dla Ciebie najlepszy. Najlepiej, gdy jeszcze jesteś w Polsce. Unikniesz dzięki temu niepotrzebnego stresu, a tym samym przyjemnie rozpoczniesz swoją przygodę za Oceanem.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

ul. Kapitańska 1/9

71-602 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

4850 Tamiami Trail North Suite #301

Naples, FL 34103

USA

Copyright  © 2007 IECenter