Karta Revolut w USA – co warto o niej wiedzieć, jadąc na Work and Travel?

Przed wyjazdem za granicę trzeba dopilnować kilku formalności. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego środka płatniczego. Zabieranie ze sobą gotówki jest dość niebezpieczne, zaś płatności kartą obarczone są ryzykiem niekorzystnego przewalutowania. Alternatywą jest karta Revolut. Czym jest i jak działa? Czy możliwe jest pobieranie wynagrodzenia za pracę w ramach programu Work and Travel na kartę Revolut? Sprawdź najważniejsze fakty.

Czym płacić w USA? Najwygodniejsze opcje

Podróż do USA z gotówką jest nie tylko ryzykowna (kradzież, zgubienie), ale także nie do końca praktyczna. Za większość usług w USA płaci się kartą, a niektóre punkty w ogóle nie akceptują płatności gotówką. Hotel, wypożyczalnia samochodów, restauracja – w tych miejscach przyjmowane są z reguły wyłącznie płatności elektroniczne.

Do wyboru masz więc:

 • aktualną kartę banku, z którego korzystasz w Polsce (plus opcjonalnie podpięte konto walutowe);

 • karty Visa lub Mastercard wydane do płatności za granicą;

 • kartę Revolut (pozabankowy system płatności, który staje się coraz bardziej popularny).

Coraz więcej aktywnych, podróżujących ludzi jako środek płatniczy wybiera właśnie kartę Revolut.

Karta Revolut – co to jest i czy korzystanie z niej się opłaca?

W skrócie: Revolut to karta wielowalutowa, działająca w oparciu o dedykowaną aplikację o bardzo szerokiej funkcjonalności. Ten system z każdym nawet nie rokiem, a miesiącem zdobywa nowych użytkowników wręcz szturmem. Najważniejsze zalety to:

 • darmowe płatności za granicą;

 • bezpłatne międzynarodowe przelewy;

 • międzybankowy kurs walut.

To oferta w zasadzie nie do przebicia przez operatorów banków. Zwykle za prowadzenie konta walutowego, przelewy czy wypłatę gotówki, operator pobiera przecież prowizję. Nawet, jeśli jest niewielka, to jednak w rozliczeniu miesięcznym, przy dokonywaniu kilku, kilkunastu transakcji, kwota ta może okazać się całkiem spora.

Karta Revolut wydaje się więc być najlepszym (bo najtańszym, a wręcz darmowym, a przy tym wielofunkcyjnym) środkiem płatniczym przy wyjeździe za granicę. Sprawdzi się również oczywiście wśród uczestników programu Work and Travel.

Trzeba jednak wspomnieć o jedynej w zasadzie, za to dość poważnej niedogodności. Amerykańscy pracodawcy nie chcą przelewać wynagrodzenia za pracę na Revolut, dlatego prawdopodobnie i tak będziesz musiał na potrzeby otrzymywania pensji otworzyć rachunek w amerykańskim banku. Jednak w pozostałych przypadkach karta Revolut będzie rozwiązaniem wręcz doskonałym.

Karta Revolut w USA – jak działa Revolut?

Karta Revolut działa w oparciu o aplikację, która jest całym „mózgiem”. Pozwala na łatwe i swobodne zarządzanie swoimi finansami. Z jej poziomu można dokonywać:

 • wymiany walut;

 • wymiany kryptowalut;

 • płatności bez prowizji;

 • bezpiecznych płatności elektronicznych.

To oczywiście podstawowe opcje, w dodatku bezpłatne. Oprócz tego aplikacja Revolut pozwala na:

 • płatności w ponad 100 walutach z całego świata (po międzybankowym, a więc korzystniejszym dla użytkownika kursie);

 • wykupienie różnych rodzajów ubezpieczenia (zdrowotnego, na telefon, kartę i inne);

 • ustawienie cyklicznych przelewów, dzięki którym możesz opłacać swoje wszelkie zobowiązania;

 • natychmiastowe przelewy przychodzące i wychodzące – nie musisz czekać na godzinowe sesje tak, jak w bankach;

 • bieżące monitorowanie kursu walut;

 • natychmiastową aktualizację stanu konta po dokonanej płatności – zawsze jesteś więc na bieżąco z wydatkami i nic Cię nie zaskoczy.

Dzięki aplikacji do karty Revolut możesz również otworzyć konto w wirtualnym banku. W tym przypadku jednak musisz liczyć się z tym, że amerykański pracodawca może nie chcieć przelewać Twojego wynagrodzenia na takie konto.

Na podstawie geolokalizacji aplikacja ustala, w jakim kraju się znajdujesz – i w tej walucie automatycznie dokonywane są płatności kartą. Podróżując więc często i przemieszczając się po różnych krajach w krótkich odstępach czasu, nie musisz pamiętać o przełączaniu kont i pilnowaniu odpowiednich walut. Wszystko dzieje się w zasadzie samo.

Wynagrodzenie na Revolut – jak rozwiązać problem?

Amerykanie przywiązują dużą uwagę do kwestii formalnych i przestrzegają prawa oraz norm społecznych. Dodatkowo amerykańscy pracodawcy kompletnie nie wiedzą, jak działa Revolut i z tego samego powodu nikt z nich się nie zgodzi, aby przelewać tam Twoje wynagrodzenie. Swoją drogą, karta Revoluta może nie działać wszędzie. Chcąc więc otrzymywać uczciwie zarobione pieniądze, będzie musiał otworzyć konto w lokalnym banku. Na szczęście nie jest to proces skomplikowany, a wszystkich formalności dopełnisz raczej bez problemu podczas jednej wizyty w banku.

Pamiętaj jednak o tym, by zawsze podawać prawdziwe dane i nie zatajać żadnych faktów. Nie korzystaj również nigdy z usług pośredników oferujących założenie konta w Twoim imieniu. Otwarcie konta zawsze wymaga osobistego stawiennictwa z dokumentami. Jeśli więc ktoś miałby zrobić to za Ciebie, będzie musiał złożyć podpisy w Twoim imieniu – a to niezgodne z prawem. Nie ryzykuj więc – prawda i tak wyjdzie na jaw, a konsekwencje mogą być dotkliwe.

Jakie jeszcze możliwości daje aplikacja do karty Revolut?

Aplikacja do karty Revolut pozwala na pełne zarządzanie płatnościami, przelewami, przewalutowaniami oraz samą kartą. W przypadku zgubienia lub skradzenia karty zablokujesz ją właśnie z poziomu aplikacji. W ten sam sposób ustawisz wszelkie parametry karty – płatności zbliżeniowe czy pasek magnetyczny. Przy czym włączenie paska magnetycznego jest obowiązkowe, bo w przeciwnym razie terminale będą odrzucać płatności.

Aplikacja obsługiwana jest przez smartfony z systemem operacyjnym Android, iOS i WatchOS. Warunkiem założenia konta Revolut jest pełnoletniość oraz prawo do zamieszkiwania kraju, w którym usługa jest dostępna. Posiadając kartę i aplikację, możesz mieć jedno konto główne w wybranej walucie, a także nawet do aż 24 subkont w innych walutach (obsługiwanych przez aplikację).

Jak założyć konto i aktywować kartę Revolut?

Aplikację pobierzesz odpowiednio (w zależności od posiadanego systemu operacyjnego na smartfonie) ze sklepu Google Play lub App Store. Po pobraniu aplikacji uzupełnij wymagane dane, aby utworzyć konto. Następnie z jego poziomu możesz zamówić kartę.

Aby założyć kartę, musisz podać swoje dane (prawdziwe!), które zostaną zweryfikowane na podstawie skanu dokumentu tożsamości i zdjęcia użytkownika. Potrzebne będzie również przelanie niewielkiej kwoty (20 zł) tytułem doładowania konta (środki będą oczywiście do wykorzystania). Karta na Twoje dane zostanie wysłana na podany adres korespondencyjny, a Ty za chwilę będziesz cieszyć się rewolucją w wygodnych, zagranicznych płatnościach.

Darmową kartę otrzymasz pod tym linkiem >>

Podsumowanie: karta Revolut w USA

Podsumowując najważniejsze wady i zalety karty Revolut, tych pierwszych jest zdecydowanie więcej. Posiadanie aplikacji i konta bankowego z możliwością podpięcia subkont w ponad dwudziestu walutach, bezpłatne przelewy i wypłaty z bankomatów, a także pełna kontrola i zarządzanie finansami, kontem i kartą z poziomu aplikacji to najważniejsze zalety.

Jedyną z punktu widzenia uczestnika programu Work and Travel niedogodnością może być właśnie wspomniana niechęć pracodawców do przelewania wynagrodzenia na bankowy rachunek online. W takim przypadku mimo wszystko warto posiadać kartę Revolut, a dodatkowo po prostu założyć konto w amerykańskim banku, na które przelewane będzie wynagrodzenie. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, abyś z takiego konta przenosił później środki na rachunek Revolut.

Warto wspomnieć, że podczas wyjazdu do Stanów dobrą praktyką jest trzymanie swoich środków w różnych miejscach. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie zarówno konta w amerykańskim banku, posiadanie karty kredytowej i dodatkowo karty Revolut. W ten sposób Twoje finanse będą bezpieczne i niezależnie od okoliczności, będziesz zawsze w stanie dokonać płatności.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Facebook - Black Circle
 • Twitter - Black Circle
 • YouTube - Black Circle
 • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

ul. Kapitańska 1/9

71-602 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

4850 Tamiami Trail North Suite #301

Naples, FL 34103

USA

Copyright  © 2007 IECenter