Kurs angielskiego w USA dla dorosłych – co to jest i czy warto?

Stany Zjednoczone to bez wątpienia jeden z najciekawszych krajów na świecie. Wiele osób od najmłodszych lat marzy o podróży za ocean. IECenter już od kilkunastu lat pomaga przekuć plany w rzeczywistość, organizując podróż do USA w ramach różnych programów. Szukasz kursu angielskiego w USA dla dorosłych, który na pewno wzbogaci Twoje umiejętności? Odezwij się do nas, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

Dlaczego warto znać angielski? W dzisiejszym świecie trudno poradzić sobie bez chociażby podstawowej znajomości języka angielskiego. Dlatego rodzice już od najmłodszych lat starają się zapewnić swoim dzieciom edukację w tym zakresie. Efekty bywają jednak różne.

Zajęcia w szkołach lub na kursach językowych często są nudne, nie każdy nauczyciel potrafi także trafnie przekazać swoją wiedzę. Dlatego wiele osób pomimo wieloletniej edukacji nadal nie czuje się pewnie swoich zdolności językowych i boi się posługiwać angielskim. Bez znajomości tego języka trudno dziś o dobrą pracę. Wiele filmów czy książek (w tym także naukowych) dostępnych jest w oryginalnych wersjach językowych. Dodajmy do tego otwarte granice w Europie i wynikającą z tego mieszankę i przenikanie się kultur. Może okazać się, że ten język jest potrzebny nawet na zakupach w osiedlowym sklepie, gdy zdecydujesz się pracować za granicami Polski.

Kurs angielskiego w USA dla dorosłych – nauka inna, niż dotychczas Zapotrzebowanie na specjalistów władających swobodnie językiem angielskim wzrasta dość gwałtownie z każdym rokiem. Często już nawet na prostych, z pozoru niewymagających stanowiskach, również oczekuje się swobodnego posługiwania się angielskim.

Pomimo tego, że od wielu lat uczysz się języka, nadal nie czujesz się na tyle pewnie, by bez stresu porozmawiać z obcokrajowcem czy klientem w firmie? To znak, że potrzebujesz odświeżenia i usystematyzowania swojej wiedzy. Zamiast szukać kolejnego kursu w szkole językowej, pomyśl o wyjeździe na kurs do Stanów Zjednoczonych.

Nie od dziś wiadomo, że nic nie zastąpi przebywania z native speakerami. Dlatego języka najlepiej uczyć się, przebywając za granicą. Czasem nawet dwutygodniowy pobyt i obcowanie z nim na co dzień na każdym kroku daje więcej niż nawet najbardziej intensywny kurs. Siłą rzeczy „osłuchujesz” się z językiem, zapamiętujesz pewne wyrażenia i słownictwo. Uczysz się również prawidłowej wymowy i akcentu.

Z tego względu ogromną popularnością cieszy się kurs angielskiego w USA dla dorosłych. IECenter zaprasza do skorzystania z oferty. Dzięki współpracy z jednymi z najlepszych szkół językowych w USA możemy zaproponować Ci przyjemne z pożytecznym: intensywny kurs językowy połączony z unikalną możliwością zwiedzania najpiękniejszych miejsc w Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego warto wybierać kursy językowe USA od IECenter? Kurs angielskiego w USA dla dorosłych dedykowany jest każdemu, kto ukończył 18 lat. Oferta skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy chcą przeżyć niecodzienną przygodę, podróżując po Stanach i poznając amerykańską kulturę oraz zwyczaje od podszewki. Wyjeżdżając na kurs do Stanów Zjednoczonych, będziesz mieć niepowtarzalną okazję nie tylko nauki od najlepszych, ale także do interakcji ze słuchaczami z całego świata. Taka podróż skutkować będzie więc nie tylko wzbogaceniem językowym, ale także kulturowym.

Oferujemy aż 8 znakomitych lokalizacji szkół językowych:

 • Miami (FL);

 • San Diego (CA);

 • Santa Monica (CA);

 • Los Angeles (CA);

 • San Francisco (CA);

 • Boston (MA);

 • Waszyngton (DC);

 • New York (NY).

Nauczyciele w każdej ze szkół są odpowiednio przygotowani do tego, aby w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę słuchaczom. Istotnym atutem kursów organizowanych we współpracy z wybitnymi szkołami lingwistycznymi w USA są zajęcia prowadzone w kameralnych grupach.

Dzięki temu lektorzy mają indywidualne podejście do każdego słuchacza, a uczestnicy czują się swobodniej, mogąc poznać osobiście każdego współuczestnika zajęć.

W czasie wolnym (którego jest naprawdę sporo) możesz zwiedzać miasto lub wybrać się w dalszą podróż po Stanach Zjednoczonych. Trudno o lepsze połączenie nauki, podróży i wakacji.

Kurs angielskiego w USA – ceny i możliwości zakwaterowania Wszyscy słuchacze mają do wyboru jedną z aż ośmiu lokalizacji. W zależności od wyboru, dostępnych jest 5 lub 6 stopni intensywności kursu. Cena za odbycie kursu różni się w zależności od miasta, intensywności kursu itp. Dlatego to, ile ostatecznie zapłacisz, zależy od wielu czynników. Zachęcamy do kontaktu z nami. W ten sposób poznasz więcej szczegółów dotyczących kursu angielskiego w USA dla dorosłych.

Noclegi w USA podczas kursu językowego Każdy uczestnik ma również dwie możliwości zakwaterowania na czas pobytu w Stanach Zjednoczonych:

 • u rodziny goszczącej;

 • samodzielnie znaleźć zakwaterowanie, zarezerwować hotel lub hostel (np. w Nowym Jorku czy San Francisco);

 • w apartamentach współdzielonych z innymi studentami uczestniczącymi w kursie.

Pobyt u rodziny goszczącej to najlepszy sposób na poznanie amerykańskiej kultury i codziennych zwyczajów w praktyce. Mieszkając na czas pobytu u takiej rodziny, stajesz się uczestnikiem jej codziennego życia. Tego nie zastąpi żaden kurs, film czy opowieści znajomych.

Z kolei mieszkanie w apartamencie z osobami w podobnym wieku pozwoli na nawiązanie nowych znajomości (które często okazują się tymi na całe życie), a także obcowanie z wieloma kulturami. W programach kursów języka angielskiego w USA biorą bowiem udział osoby z całego świata. Z nowymi znajomymi spędzisz bezcenne chwile, podróżując i zwiedzając razem Stany Zjednoczone.

​Aplikacja na kurs angielskiego w USA dla dorosłych ​Kurs angielskiego w USA dla dorosłych to najlepsza opcja na pogodzenie nauki i podróży. Rozpocznij przygodę już dziś, wypełniając formularz aplikacyjny na stronie IECenter.

Wybierz interesujący Cię kurs, a prześlemy Ci dokładną wycenę kosztów samego kursu, jak i wszystkich opłat dodatkowych. Jeśli zaakceptujesz warunki, kolejnym krokiem będzie dokonanie opłaty i przesłanie skanów dokumentów aplikacyjnych, które zostaną przesłane do szkoły.

Pośrednictwo wizowe USA Następnie szkoła wystawi formularz niezbędny do ubiegania się o wizę F-1. Jeżeli jednak wybierzesz kurs zakładający mniej, niż 20 zajęć tygodniowo, to możesz wyjechać bez wizy. Wystarczy wówczas zarejestrować się w systemie ESTA. Dotychczas wymagane były wizy typu B-1 lub B-2 w takich przypadkach, jednak od 11. listopada 2019 roku Polska przystąpiła do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Co za tym idzie - wizy typu B nie są już wymagane. Chcemy Ci jak najbardziej ułatwić uczestnictwo w kursie językowym w USA dla dorosłych, dlatego wyjazd w ramach większości naszych programów odbywa się w ramach ruchu bezwizowego.

IECenter prowadzi pośrednictwo wizowe USA, dlatego nie martw się, jeśli nie wiesz, jak wypełnić wniosek. Pomożemy Ci na każdym etapie dopełniania wszelkich formalności.

Otrzymasz od nas także wzór wniosku. Następnie pozostanie Ci już tylko spotkanie z konsulem w Warszawie lub Krakowie i możesz kupić bilet na samolot. Pomożemy Ci również zarejestrować się w ESTA, jeżeli będziesz miał z tym problem.

Dlaczego warto wybrać kurs angielskiego w USA dla dorosłych od IECenter? IECenter to grupa miłośników Stanów Zjednoczonych i wszystkiego, co z nimi związane. Od kilkunastu lat z powodzeniem organizujemy staże i praktyki w USA, program Work and Travel oraz kursy języka angielskiego, także dla dorosłych. Co więcej - chcemy, aby Twój wyjazd w ramach programu był jak najbardziej komfortowy. Dlatego w większości przypadkach nie będziesz musiał starać się o wizę F-1.

Każdy wyjazd to niepowtarzalna okazja na przeżycie przygody życia, którą zapragniesz powtórzyć jak najszybciej. Kurs językowy w USA to jedna z najlepszych inwestycji w swój rozwój. Nigdzie nie nauczysz się bowiem angielskiego tak, jak obcując z nim na co dzień, nabierając dobrych nawyków od native speakerów. Poznasz również ludzi z całego świata, a zawarte w ten sposób przyjaźnie będą trwały przez całe lata.

W „pakiecie” otrzymujesz bezcenną możliwość obcowania z amerykańskimi tradycjami i kulturą w codziennych sprawach. Tego nie zobaczysz na żadnym filmie ani nigdzie nie przeczytasz. To bezcenne doświadczenie i lekcja, którą doskonale zapamiętasz na całe życie!

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Facebook - Black Circle
 • Twitter - Black Circle
 • YouTube - Black Circle
 • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter