Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Nowy Jork - opinia uczestnika Work and Travel USA

Wyjazd na program Work and Travel to w głównej mierze zasługa mojej dziewczyny - to ona była głównym inicjatorem. Za jej namową postanowiliśmy zgłosić się do biura IECenter, które wielokrotnie było polecane przez Naszych znajomych. Mimo, iż wstępnie nie dostaliśmy się do tej samej lokalizacji, dzięki pomocy pracowników biura udało Nam się razem wyjechać na program, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.


Nasza przygoda z USA rozpoczęła się od słonecznego wybrzeża Karoliny Północnej, czyli OBX-u!

Lokalizacja idealna dla kogoś kto lubi typowy wakacyjny klimacik - słońce, plaża, ocean, zimne piwko i oczywiście muzyczka z JBL'a. Wschody i zachody słońca - tego nie da się opisać, to trzeba po prostu zobaczyć.


Podczas programu pracowałem dla PEPSI, wykładając towar w pobliskich marketach i szczerze, chyba lepiej trafić nie mogłem. W pracy poznałem świetnego gościa, z którym na sto procent utrzymam kontakt na długie lata. Oczywiście w trakcie "pracy" rozmowa na przeróżne tematy, począwszy od kobiecych kształtów kończąc na polityce, grawitacji czy zagładzie ludzkości, pozwoliła na wielopłaszczyznowy rozwój językowy. Podczas przerw odwiedzaliśmy lokalne restauracje, a gdy dowiedziałem się o cichej rywalizacji między Polską a Naszym zachodnim sąsiadem to nie mogłem zostawić OBX-u bez cegiełki od siebie!

Po kilku miesiącach nadszedł "wyczekiwany" start podróży, i szczerze mówiąc opuszczenie tego miejsca i tych ludzi nie należało do najłatwiejszych zadań.


Nasz trip trwał około 4 tygodni, w trakcie których udało Nam się zwiedzić miasta takie jak: Los Angeles, San Diego, San Francisco, Las Vegas, Miami, Waszyngton, Nowy Jork jak i również wyspę Oahu i kilka parków narodowych.


Każde z tych miejsc było inne, a gdybym miał je wszystkie opisywać to mógłbym wydać całą książkę. To po prostu trzeba przeżyć na własny sposób, zobaczyć i poczuć klimat każdego z tych miejsc. Coś co dla jednych jest "przereklamowane", dla drugich jest miejscem idealnym i odwrotnie, dlatego ważne, żeby czyjeś opinie nie utarły w Waszych głowach pewnych (pozytywnych lub nie) oczekiwań. My oczywiście do wszystkiego podeszliśmy na luzie, "po swojemu" i uważam, że mimo ciągłej trasy i zmęczenia, przeżyliśmy najlepszy okres w Naszym życiu.
Przez większość czasu korzystaliśmy z Airbnb i polecam w miarę możliwości wcześniej zająć się planowaniem podróży. My swoich rezerwacji dokonaliśmy około miesiąca przed ich startem i udało się znaleźć ciekawe oferty.
Poniżej kilka zdjęć z tego okresu jak i również krótki filmik.

Decyzja o wyjeździe była prawdopodobnie jedną z najlepszych w moim życiu. Program jest wart każdej złotówki i z czystym sumieniem polecam każdemu, niektórych rzeczy po prostu nie da się kupić, to trzeba przeżyć.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

9128 Strada Place Suite 10115

Naples, FL 34108

USA

Copyright  © 2007 IECenter