Praktyki w USA dla studentów,  absolwentów i młodych specjalistów - jak wyjechać?

Wciąż zastanawiasz się, co wybrać: wakacje za granicą czy pracę? Nie musisz szukać kompromisów – łatwo pogodzisz jedno i drugie. Praktyki w USA dla studentów to doskonały sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego i podniesienia swoich kwalifikacji, a jednocześnie na spędzenie niezapomnianych chwil na drugim końcu świata. Jak wyjechać na praktyki do USA? Sprawdź, jak i gdzie ich szukać oraz jakie wymagania musi spełnić kandydat.

Praktyki w USA – dlaczego warto wyjechać?

Praktyki w USA to ogromna szansa dla ambitnych studentów, absolwentów i młodych specjalistów (kilka słów o formalnych wymogach w dalszej części). Praktyki w USA dla studentów to połączenie pracy, nauki i możliwości podróżowania, a tym samym – zwiedzania Stanów Zjednoczonych. Zdobędziesz nowe kwalifikacje i rozszerzysz te już posiadane. Poznasz amerykańskie zwyczaje i kulturę pracy od kuchni. Nawiążesz nowe, cenne znajomości, zarówno na gruncie prywatnym, jak i zawodowym.

Przede wszystkim jednak przeżyjesz przygodę życia, którą bez wątpienia zechcesz powtórzyć (tak, jak dziesiątki studentów i absolwentów, którzy wyjechali na praktyki do USA). Nawiążesz również kontakty tak biznesowe, jak i prywatne, które zostaną na całe życie. Czujesz, że to oferta w sam raz dla Ciebie? Sprawdź, czy jesteś odpowiednim kandydatem i od czego zacząć przygotowania!

Kto organizuje wyjazdy na praktyki w USA dla studentów i absolwentów?

IECenter już od wielu lat pomaga w organizacji formalności związanych z wyjazdem do Stanów Zjednoczonych. Pośredniczymy pomiędzy kandydatami i uczestnikami a organizatorami. Są nimi tzw. organizacje sponsorujące (zwane Sponsorem), czyli firmy lub instytucje amerykańskie oraz ich przedstawiciele w Polsce.

Każdy z partnerów jest zweryfikowany i zaakceptowany przez rząd Stanów Zjednoczonych oraz przez nasze biuro, dlatego uczestnicy nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo czy wypłacalność firmy. Już w czasie pobytu w Stanach, w przypadku pytań, wątpliwości czy jakiegokolwiek zagrożenia, uczestnicy mogą zawsze zwrócić się o pomoc właśnie do Organizatorów.

Dla kogo przeznaczony jest program praktyk w USA?

W programie mogą wziąć udział studenci i absolwenci większości kierunków, w szczególności zaś:

 • marketingu;

 • PR i mediów;

 • HR;

 • architektury;

 • administracji publicznej;

 • prawa;

 • logistyki;

 • biznesu;

 • księgowości;

 • it (computer science);

 • hotelarstwa;

 • sztucznej inteligencji;

 • grafiki;

 • budownictwa.

Praktyki w USA dla studentów i absolwentów to doskonały sposób na utrwalenie i poszerzenie wiedzy zdobytej na studiach, a także bezcenny wpis w CV. Dodatkową korzyścią jest podniesienie biznesowego poziomu języka: w końcu cały czas będziesz komunikować się w języku angielskim.

Co to Internship i Trainee? Kto może wziąć udział?

Praktyki w USA dla studentów i absolwentów można zasadniczo podzielić na dwie kategorie:

 1. Internship.

 2. Trainee.

Internship to wyjazd dedykowany osobom mającym status studenta (warunkiem zgłoszenia się jest zaliczony co najmniej jeden semestr oraz co najmniej dwa semestry na dzień, w którym program się rozpoczyna). Może w nim wziąć udział również absolwent uczelni, którą ukończył nie wcześniej, niż 12 miesięcy przed startem programu. Wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną konwersację z użyciem branżowego słownictwa.

Trainee to z kolei opcja przeznaczona dla uczestników posiadających dyplom ukończenia studiów, a także mających minimum roczne doświadczenie zawodowe w obszarze ukończonego kierunku studiów. Z programu możesz też skorzystać bez wykształcenia wyższego kierunkowego, jednak wówczas będziesz musiał udokumentować 5 lat doświadczenia w zawodzie. Znajomość języka angielskiego musi być na wysokim poziomie i obejmować słownictwo branżowe.

W obu przypadkach praktyka musi być powiązana z aktualnym/ukończonym kierunkiem studiów. Ważność paszportu musi wynosić minimum 6 miesięcy od daty zakończenia programu.

Jak wyjechać na praktyki do USA?

Każdy zainteresowany wyjazdem na praktyki do USA w pierwszej kolejności musi złożyć aplikację – w tym przypadku do IECenter. To pierwszy z kilku etapów, które dzielą Cię od wylądowania na lotnisku w USA i rozpoczęcia wspaniałej przygody.

Jak się przygotować do złożenia wniosku?

Zaktualizuj swoje CV i przetłumacz je na język angielski. Następnie wypełnij formularz kontaktowy, dodając je w załączniku. Pracownicy IECenter po wstępnej analizie odrzucą Twoje zgłoszenie, jeśli nie będzie spełniać wymogów (o czym zostaniesz poinformowany) lub zaakceptują je, co umożliwi przejście do dalszego etapu. Jest nim złożenie elektronicznej aplikacji.

Co dalej?

W odpowiedzi otrzymasz dokumenty aplikacyjne, które musisz wypełnić zgodnie z prawdą. Na tym etapie musisz również wnieść opłatę za program. Następnie przyjdzie czas na autoprezentację, czyli filmik o długości 1-2 minut (w języku angielskim), w którym jak najlepiej przedstawisz swoją sylwetkę jako dobrego kandydata.

Nieco później zaprosimy Cię na rozmowę z pracownikiem naszego biura, podczas której przedstawi Ci dokładne wytyczne związane z dalszymi krokami i zasadami programu. Kolejna rozmowa to już interview w formie rozmowy na Skype z Partnerem, które odbywa się w języku angielskim. Jeśli do tej pory wszystko przebiegnie pomyślnie, rozpoczniemy proces dopasowywania oferty do profilu kandydata.

Jeśli znajdziemy pasującą i zaakceptujesz ją – czas na wypełnienie dokumentów aplikacyjnych na wizę J1. Jeśli zdarzy się jednak tak, że nie znajdziemy interesującej Cię oferty, zwrócimy Ci opłatę. Teraz pozostało już tylko wypełnienie wniosku wizowego, wyznaczenie spotkania wizowego i oczekiwanie na dokument, a także zakup biletu lotniczego!

Ile kosztuje wyjazd na praktyki do USA?

Internship i Trainee to nie program zarobkowy, a inwestycja w siebie na przyszłość. Uczestnik ponosi koszty:

 • programu (2490-3490 USD, w zależności od długości trwania wyjazdu);

 • wizy (160 USD);

 • SEVIS (220 USD);

 • przelotu (3 – 5 tys zł);

 • zakwaterowania;

 • wyżywienia i utrzymania się na wyjeździe.

Dodatkowo, jeśli wybrane praktyki nie są płatne przez firmę, uczestnik zobowiązany jest do posiadania środków na utrzymanie w wysokości minimum 2500 USD.

Gdzie szukać praktyk w USA?

Oferty firm zapraszających na praktyki możesz poszukać samodzielnie, jednak zdecydowanie bardziej warto skorzystać z naszego wsparcia. Nie tylko mamy gotowe oferty, ale także pomagamy w kwestiach formalnych – zarówno przed wyjazdem, jak i jego trakcie.

Wyjazd na praktyki do USA nie jest programem zarobkowym, a umożliwiającym zdobycie doświadczenia i podniesienie swoich kwalifikacji. To doskonałe połączenie możliwości rozwoju, w tym podszkolenia języka, nawiązania znajomości i podróży po Stanach w wolnym czasie.

Tylko wyobraź sobie, jak wpis w CV o pracy w agencji marketingowej w Nowym Jorku czy jako inżynier podniesie Twoją konkurencyjność na rynku pracy. Sam przyznaj - ilu z Twoich znajomych ma jakiekolwiek doświadczenie zawodowe na amerykańskim rynku? Pracodawca, który zobaczy takie CV, zaprosi Cię na rozmowę chociażby z czystej ciekawości. Staniesz więc przed szansą, aby go przekonać do swojej kandydatury. Jeżeli skutecznie wykorzystasz swój czas na praktykach, zdobędziesz wiedzę i kompetencje, dzięki którym przekonanie pracodawcę do zatrudnienia właśnie Ciebie będzie łatwe, jak nigdy dotąd.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Facebook - Black Circle
 • Twitter - Black Circle
 • YouTube - Black Circle
 • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter Poland:

International Experience Center

ul. Kapitańska 1/9

71-602 Szczecin

Poland

Tel: +48 668 006 066

Tel: +48 22 300 53 14

e-mail: biuro@iecenter.pl

IECenter USA:

International Experience Center

4850 Tamiami Trail North Suite #301

Naples, FL 34103

USA

Copyright  © 2007 IECenter