Work and Travel samemu czy w grupie? Zwiedzanie USA podczas grace period.

Work and Travel jest międzynarodowym programem skierowanym do studentów, którzy pragną zarabiać i zwiedzać. To doskonała forma połączenia pracy z niesamowitą przygodą. Zastanawiasz się, czy jechać na Work and Travel samemu, czy w grupie? Odpowiadamy!
Dwa etapy programu Work and Travel

Jako uczestnik programu zostaniesz zatrudniony np. w hotelu, lokalu gastronomicznym, parku rozrywki, czy w sklepie. Co ważne, nie musisz posiadać żadnego doświadczenia. Wystarczy komunikatywna znajomość języka angielskiego i status studenta. Obowiązki służbowe nie należą do bardzo skomplikowanych, więc wszystkiego nauczysz się na miejscu. W ten sposób przy okazji zyskasz ceniony, a być może nawet pierwszy wpis do CV. Drugi etap, to zwiedzanie USA, o którego przebiegu sam decydujesz.

Ile trwa Work and Travel?

Okres pracy podczas W&T trwa maksymalnie 4 miesiące, a potem nadchodzi wyczekiwany moment na podróżowanie. Dzięki zarobionym pieniądzom możesz pozwolić sobie na to, by zobaczyć najpopularniejsze miasta i najpiękniejsze zakątki Stanów. Z założenia Travel and Work, to właśnie zwiedzanie USA jest głównym celem całego wyjazdu, a praca ma pomóc zebrać środki na jego realizację.

Dzięki temu programowi zyskasz szansę na to, by poznać niesamowitych ludzi z całego świata, wraz z ich kulturą. Sprawdzisz też i podszlifujesz swój angielski. Co ważne, nie musisz od razu mówić biegle z pełną znajomością zasad gramatycznych.

Ile trwa Grace Period?

Grace Period to najbardziej przyjemny etap programu, czyli czysta turystyka. Po zakończeniu okresu pracy uczestnik Travel and Work ma do dyspozycji maksymalnie do 30 dni na zwiedzanie.

Są jednak osoby, które już po tygodniu wracają do kraju. Długość tego okresu uzależniona jest od finansów oraz możliwości czasowych. Im lepiej zasilone jest Twoje konto, tym dłużej może trwać Twój Grace Period. Warto więc jak najwięcej pieniędzy zaoszczędzić w pierwszym etapie, a potem wydawać je roztropnie.

Kolejną istotną kwestią jest dostępność czasowa. Na niektórych czekają egzaminy, praktyki lub inne zobowiązania, które przyczyniają się do szybszego powrotu.

Work and Travel samemu czy w grupie?

Wśród osób zgłaszających się do udziału w programie Work and Travel USA znajdują się zarówno jednostki, jak i całe zgrane ekipy znajomych. Wyjazd tego typu wzmacnia w uczestnikach poczucie własnej wartości, pewności siebie, ale też od początku wymaga pewnej dozy samodzielności i zaradności.

Czy wyjazd na Work and Travel samemu jest bezpieczny?

Osoby, którym tego brakuje, z pewnością lepiej będą się czuły w grupie, szczególnie jeśli należą do nieśmiałych i z trudem przychodzi im proszenie o pomoc. Niemniej jednak wyjeżdżając z programu IECenter, każdy uczestnik może liczyć na stałe wsparcie organizatorów, a dodatkowo dołączany jest do grupy innych studentów, którzy również jadą samodzielnie lub w parach.

Nowe znajomości wśród uczestników programu

Na miejscu studenci dzielą wspólne mieszkanie, razem pracują, co w efekcie sprzyja zacieśnianiu więzi i tworzeniu się przyjaźni nawet na resztę życia. Praca zorganizowana przez IECenter jest zawsze w sprawdzonych miejscach, więc co daje gwarancję bezpieczeństwa.

Dobrze jest wyjechać ze znajomymi, dziewczyną, chłopakiem, lecz jeśli nikt z bliskich nie chce lub nie może z Tobą lecieć, nie rezygnuj ze swoich marzeń. Nawet wybierając się na Work and Travel samemu, nie będziesz narzekać na samotność. Przeczytaj opinię uczestnika, który wybrał się w pojedynkę i jak twierdzi, to była najlepsza decyzja, bo nikt go nie ograniczał: https://www.iecenter.pl/single-post/2018/03/14/nie-zawsze-work-taki-straszny.

Tu zaś znajdziesz opowieść studentki, która poleciała ze swoim partnerem. Spędzali razem wieczory i kolekcjonowali wspólne wspomnienia: https://www.iecenter.pl/single-post/wyjazd-do-usa-wt-opinia.

Po Work and Travel czas na Grace Period

Choć niektórzy jadą na W&T samodzielnie, to podróżowanie i tak najczęściej odbywa się w grupach. Jeżeli należysz do samotnych wilków, cenisz sobie niezależność, jak najbardziej możesz zwiedzić Stany w pojedynkę. Wszystko odbywa się wówczas na Twoich warunkach. Możesz skorzystać z wycieczek zorganizowanych lub z oszczędniejszej wersji na własną rękę. Ustalasz kierunek, punkty docelowe oraz ilość spędzonego w nich czasu.

Większość studentów decyduje się jednak na towarzystwo. W grupie raźniej, a do tego bezpieczniej i taniej. Powstałe podczas etapu pracy paczki znajomych, nawet z całego świata, łączą siły, wynajmują samochód i wspólnie dbają o dobrą atmosferę.

Przeczytaj historię studenta, który pojechał na Work and Travel samemu, a na miejscu stał się członkiem 11-osobowej ekipy, zwiedzającej Stany dwoma kamperami: https://www.iecenter.pl/single-post/2020/01/07/krótka-historia-o-najlepszych-wakacjach-w-życiu.

Pomimo zarobionych dolarów, studenci najczęściej starają się ograniczać wydatki, by jak najwięcej zobaczyć, a nawet przywieźć coś do Polski. Punktami noclegowymi są zwykle hostele lub pokoje wynajmowane za pośrednictwem Airbnb, gdzie szeroki przekrój cenowy ofert daje duży wybór, a rezerwacji z bezkosztową opcją anulacji można dokonać jeszcze przed rozpoczęciem wakacji.

Jak ułatwić sobie zwiedzanie USA w grupie?

Dobrym pomysłem podczas Grace Period w zespole jest wyznaczenie jednej osoby do rezerwowania noclegów, jednej do wyszukiwania niedrogich punktów gastronomicznych, jednej do organizacji prowiantu za pieniądze składkowe itd. Sprawna współpraca pomoże Wam zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Zwiedzanie USA po programie - co warto zobaczyć?

A z czym kojarzą Ci się Stany Zjednoczone? Ze słonecznym Miami? Pełnym gwiazd Hollywood? Drapaczami chmur w Nowym Jorku? A może z tętniącym nocnym życiem Las Vegas? Cały program Work and Travel USA ma na celu pomóc Ci zwiedzić absolutnie wyjątkowe miejsca, w których masz ochotę się znaleźć.

Zwiedzanie zachodniego wybrzeża USA

Tu czekają na Ciebie nieprawdopodobne widoki i wspaniałe miejsca, dlatego studenci bardzo często decydują się właśnie na zwiedzanie zachodniego wybrzeża USA i to na nie poświęcają większość swojego Grace Period. Warto w swoim planie uwzględnić Grand Canyon, Las Vegas, San Diego, Los Angeles. San Francisco. Bilet z San Francisco do Nowego Jorku kosztuje w granicach 150 USD, więc warto też rozważyć wypad na wschód.

Czy możesz wyjechać poza granice USA?

Wiza J-1, którą otrzymują uczestnicy programu W&T, upoważnia do poruszania się po terytorium Stanów Zjednoczonych. A co jeśli komuś marzą się Wyspy Bahama, Karaiby, czy Kanada? Istnieje możliwość wystąpienia o wizę turystyczną lub uzyskanie autoryzacji ESTA.

Większość studentów pozostaje jednak na terenie USA, gdzie czeka na nich mnóstwo atrakcji. Ogromne wrażenie robią przestrzenie Arizony, Nevady oraz nieprawdopodobne dzieła natury na Hawajach. Na swojej trasie koniecznie warto zaznaczyć kilka najsłynniejszych Parków Narodowych. Wstęp do nich jest płatny, lecz można wykupić jeden zbiorczy bilet America the Beautiful, który upoważniający, do odwiedzenia każdego z nich, a jednocześnie Rządowych Terenów Rekreacyjnych.

Dlaczego warto pojechać na Work and Travel USA?

Wyjazd do USA jest bezsprzecznie przygodą życia. Przekładając ją na potem, możesz się obudzić, gdy będzie już za późno. Status studenta i możliwość udziału w programie organizowanym przez IECenter znacząco przybliża Ci tę możliwość. USA jest miejscem o ogromnej różnorodności, dzięki czemu znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy dużych, zatłoczonych miast, jak i zacisznych plaż.

Sposób, w jaki spędzisz Grace Period, uzależniony jest od Twoich decyzji i marzeń. To Ty ustalasz, czy jedziesz na Work and Travel samemu, czy ze znajomymi, ile czasu będziesz podróżować oraz co zwiedzisz. Dlaczego nie powinieneś czekać ze złożeniem wniosku na W&T? Bo może uda Ci się wyjechać więcej niż raz?Wyróżnione posty
Ostatnie posty