Wymarzony wyjazd do Stanów Zjednoczonych - opinia uczestniczki Work and Travel USA

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych od zawsze był moim największym marzeniem, jednak Ameryka zawsze była dla mnie odległym, mało dostępnym Światem. Gdy dowiedziałam się o programie Work and Travel od razu wiedziałam ze jest on dla mnie ogromną szansą, którą bezzwłocznie muszę wykorzystać. Teraz wiem, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Wybrałam biuro IECenter z polecenia przyjaciół, dzięki czemu wraz z chłopakiem mogliśmy spędzić 3 miesiące nad pięknym Oceanem Atlantyckim w miejscowości Outer Banks. Jest to niezwykle spokojne ale też urocze miejsce, które na pewno zapadnie w mojej pamięci do końca życia. Największym plusem tej lokalizacji są piękne plaże z niesamowitymi zachodami słońca.

Jako pracodawcę wybrałam firmę Moneysworth, gdzie pracowałam na stanowisku asystentki biurowej. Moimi obowiązkami było odbieranie telefonów, obsługa klienta oraz porządkowanie dokumentacji biurowej. Dzięki temu stanowisku miałam szanse rozwinąć się językowo oraz nabyć doświadczenia w pracy biurowej. W dni wolne często korzystałam z uroków Outer Banks. Ponieważ pogoda w OBX typowo wakacyjna, idealna dla osób, które uwielbiają się opalać i wygrzewać na słońcu wraz ze znajomymi często przesiadywaliśmy na plaży do późnej nocy i podziwialiśmy piękne zachody słońca.

Po 3 miesiącach pracy nadszedł czas na wyczekiwaną część programu czyli podróże. Przed wyjazdem z OBX postanowiliśmy wraz ze znajomi zwiedzić Waszyngton.

Tydzień po powrocie ze stolicy wyruszyliśmy w podróż do LA, gdzie zaczęliśmy najpiękniejszą przygodę naszego życia.

Po kilku dniach spędzonych w słonecznym i kolorowym Los Angeles ruszyliśmy na cudowne.... Hawaje! To miejsce jest zdecydowanie numerem 1 spośród wszystkich, które odwiedziliśmy. Natura w tym miejscu wręcz powala!

Na naszej liście nie zabrakło również Parków Narodowych. Odwiedziliśmy: Yosemite, Death Valley, Grand Canyon, Horseshoe Bend oraz Monument Valley. Każdy był wyjątkowy na swój sposób dlatego nie potrafiłabym wybrać najlepszego.

Po intensywnym zwiedzaniu Parków Narodowych spędziliśmy 5 dni w pięknym Miami. Było to miejsce wręcz idealne na odpoczynek.

Naszą podróż zakończyliśmy w Nowym Jorku, mieście totalnie wyjątkowym, pełnym klimatu. Nowy Jork zdecydowanie ma ‚to coś’!

Podsumowując, decyzja o wyjeździe na program była moją najlepszą decyzją w życiu. Wyjazd do Stanów pokazał mi, że chcieć to móc a ograniczenia są jedynie w naszej głowie. Dzięki pobytowi w Stanach mogłam rozwinąć się językowo, poznać wyjątkowych ludzi, których zapamiętam na zawsze oraz pielęgnować moją pasję, którą jest podróżowanie. Serdecznie polecam program Work and Travel!

Wyróżnione posty
Ostatnie posty