OUTER BANKS,

NC

The Outer Banks, North Carolina

Główną lokalizacją do której wysyłamy Naszych studentów na program Work and Travel USA jest The Outer Banks of North Carolina.

 

Outer Banks to część stanu Północnej Karoliny. Jest to łańcuch wysp, które z jednej strony otacza Ocean Atlantycki, z drugiej zaś Zatoka. OBX przypomina trochę nasz polski Hel. Szerokość lądu między zatoką a oceanem to zaledwie kilka kilometrów.

 

Outer Banks 

to przede wszystkim miejsca, w których odpoczywają Amerykanie z całymi rodzinami. Corolla, Duck, Southern Shores, Kitty Hawk, Nags Head, Avon to najważniejsze miejscowości wypoczynkowe, które są rozrzucone na pasie lądu. Cały rejon jest zabudowany charakterystycznymi domami na palach, które znajdują się zarówno na plaży od strony Atlantyku, jak i przy zatoce.

Plaża w OBX
Lighthouse

Każdy, kto nie miał jeszcze możliwości odwiedzić OBX, zadaje sobie z pewnością pytanie: dlaczego warto poznać ten rejon? Przede wszystkim dlatego, że nigdzie w Polsce nie zobaczysz takich krajobrazów. Piękna pogoda, ocean, słońce i plaża to połączenie, które gwarantuje niezapomniane wrażenia. Natura bardzo obficie obdarzyła Północną Karolinę.

 

Spędzenie czterech miesięcy w otoczeniu, które zniewala swoim urokiem, to gwarancja niezapomnianych wakacji.

 

Jadąc do USA, pracujesz, zarabiasz, a w czasie wolnym korzystasz z wszystkiego, co oferuje ten przepiękny region. Niezapomniane wrażenia, fantastyczni ludzie i piękny OBX. To jedyna taka okazja, aby poznać Amerykanów i ich styl życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy raz możesz całkowicie zaplanować swój wypoczynek. Nie ma mowy o wycieczkach, które Cię nudzą, o słabo przygotowanych przewodnikach. Podczas programu jesteś sam dla siebie organizatorem i przewodnikiem. Szalone imprezy na plaży, integracja z amerykańskimi i europejskimi studentami dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń. A kiedy masz już dość imprez, możesz wsiąść w samochód i wybrać się gdziekolwiek zechcesz. Wakacje w Stanach, to wspaniała alternatywa dla pracy nad polskim zimnym morzem, czy wyjazdów zarobkowych do Anglii (z kapryśną pogodą).

Wakacje w USA

Następnym punktem, który musi się znaleźć w Twoim planie, to wycieczka na wyspę OCRACOKE. Było to miejsce schronienia legendarnego CZARNOBRODEGO (Blackbeard nazywany także Edwardem Teach’em lub Drummond’em) – pirata nad piratami.  Osobnik ten był postrachem wszystkich jednostek pływających w tamtym rejonie. Wyspa zasłynęła w owym czasie z wielkich libacji, które odbywały się z udziałem piratów. Kres pirackiej samowoli położyli Anglicy w 1817 roku. Podczas krwawej batalii, Czarno brody został schwytany i pozbawiony głowy. Jego ciało wrzucono do oceanu. Miejsce w którym to się stało do dziś nazywane jest dziurą Teacha.

 

Swój wolny czas możesz spędzać na plaży. Możesz przemierzać ocean na kajaku (bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu i możliwość oglądania delfinów w ich naturalnym środowisku),  walczyć z falami na boogie - boardach. Jest także coś dla fanów nurkowania – wokół wysp OBX znajduje się niezliczona ilość wraków statków, które zostały zatopione w wyniku sztormów. Legendy głoszą jakoby sztormy sprowadzały żyjące tam syreny, które hipnotyzowały marynarzy swoim śpiewem. Są tu także doskonałe warunki do surfingu, windsurfingu i kitesurfingu. Kiedy chcesz poczuć silę fal i wiatru, możesz wsiąść na skuter wodny i poszaleć na zatoce.

Plaża w OBX

press to zoom

Surfing w OBX

press to zoom

Surfing w OBX

press to zoom

Są dwa punkty, których nie można pominąć

 podczas pobytu na wybrzeżu Północnej Karoliny:

Pierwszy, najsławniejszy i najbardziej nieprawdopodobny, to DZIKE KONIE, które żyją na plaży w Corolli. Na plażę możesz wjechać samochodem z napędem na cztery koła i poczuć się jak na szalonym rajdzie (wynajem samochodu czteroosobowego to koszt około 100 dolarów). Każdy z Was może sprawdzić swoje umiejętności w trudnych warunkach. Podmywający ocean i groźba zakopania się w piasku dostarczają dużych emocji! Ocean z lewej strony, wydma z prawej, a pośrodku pas plaży, na której żyją dzikie konie. Jeśli Ci się poszczęści – zrobisz fantastyczne zdjęcia, stojąc dosłownie kilka metrów od nich. Zwierzęta są przyzwyczajone do obecności turystów i samochodów.

 

Dzikie konie
OCRACOKE

Ocracoke, NC jest najdalej wysuniętą wyspą na południe. Dopłynąć można do niej promem. Wycieczka nim trwa około 40 minut. Przez cały ten czas masz szansę obserwować przepływające luksusowe jachty i inne, mniejsze czy większe łodzie. Odkryjesz na wyspie dziewicze plaże, wypłyniesz w ocean, aby podziwiać zachód słońca. Możesz także przyjrzeć się czaszce wieloryba, obejrzeć latarnię morską. Wielbicielom seafood polecamy krewetkowe i krabowe uczty na całym wybrzeżu OBX. Pomimo pięknej okolicy i wspaniałych plaż, które kuszą, aby spędzić na nich noc, nie radzimy tego robić w obrębie Ocracoke. Jest to jedyne miejsce niezabezpieczone przed komarami. Nasi studenci przeżyli pewnej nocy prawdziwy atak moskitów :). Dla wygłodniałych komarzyc obecność człowieka, na plaży w porze nocnej, to prawdziwa uczta!

 

Formularz kontaktowy