WORK AND TRAVEL USA

CO MUSISZ WIEDZIEĆ

O PROGRAMIE?

 

Czym jest program Work and Travel?

Work and Travel to program przeznaczony dla studentów z całego świata. Umożliwia on przebywanie w USA aż przez cztery miesiące i trzydzieści dni! Program składa się z dwóch etapów. Pierwszy trwa maksymalnie cztery miesiące: od 25 maja do 25 września. W tym czasie podejmujesz wakacyjną pracę wybraną spośród ofert naszego biura. Drugi etap to spełnianie marzeń: możesz podróżować po Stanach Zjednoczonych aż przez trzydzieści dni!

 

Należy pamiętać, że nie jest to program typowo zarobkowy, ponieważ praca ma tylko pomóc w realizacji założeń (czytaj: marzeń o wielkiej przygodzie w USA).

 

Jaki jest cel programu Work and Travel?

Celem programu Work and Travel jest umożliwienie studentom z całego świata przybliżenie amerykańskiej kultury, co staje się możliwe także poprzez podjęcie legalnej pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest szansą na zawarcie międzynarodowych przyjaźni oraz poprawę znajomości języka angielskiego poprzez konieczność ciągłego posługiwania się nim. Przecież to aż cztery miesiące i trzydzieści dni, podczas których słuchasz, mówisz i czytasz po angielsku – codziennie, dwadzieścia cztery godziny na dobę. "Po kilku dniach okazało się, że angielski wcale nie jest taki straszny, a praca bardzo przyjemna. Koleżanki z pracy odpowiadały na moje każde pytanie i pomagały jak tylko się dało. Miałam również bezpośredni kontakt z klientami, dzięki czemu po około 3-4 tygodniach mowa po angielsku stała się czymś naturalnym" – przekonuje Karolina, uczestniczka programu. Jest to również okazja, aby sprawdzić swoje siły i możliwości w zupełnie nowych sytuacjach. Największą atrakcją programu jest oczywiście perspektywa zwiedzania Stanów Zjednoczonych!
Dzięki funduszom zebranym podczas pracy na terenie USA studenci, którzy pojechali z nami, odwiedzili najpiękniejsze zakątki Ameryki. Odwiedź nasz profil na Facebooku oraz bloga: znajdziesz tam mnóstwo zdjęć i relacji tych, którzy odważyli się wybrać z IECenter w swoją podróż marzeń!

 

 Program umożliwia

polskim studentom

podjęcie legalnej pracy na terytorium

Stanów Zjednoczonych podczas wakacji  akademickich, maksymalnie przez cztery miesiące (w terminie od 25 maja do 25 września). Jego organizatorami są amerykańskie instytucje, tzw. organizacje sponsorujące (autoryzowane przez Departament Stanu),

oraz ich przedstawiciele w Polsce.

 

Organizacje sponsorujące

są upoważnione

 przez rząd USA do prowadzenia programu, a także wystawienia formularza DS2019 umożliwiającego uzyskanie wizy J-1 oraz podjęcie legalnej pracy na terenie Stanów.

Organizacja sponsorująca zapewnia

Ci opiekę przez cały

okres trwania programu.

Ponad 4 miesiące pracy i dobrej zabawy

Program trwa cztery miesiące i trzydzieści dni. W tym czasie możesz legalnie pracować na terenie Stanów Zjednoczonych przez cztery miesiące. Wiza J-1 umożliwi Ci pracę u więcej niż jednego pracodawcy, ale musisz pamiętać, że konieczna jest zgoda pierwszego zatrudniającego, do którego musisz się dostosować.


A później czas na zasłużony odpoczynek! To dodatkowe trzydzieści dni (tzw. Grace Period), podczas których możesz zaspokoić swoją ciekawość, podróżować i zwiedzać kraj. Ale pamiętaj, w trakcie tego okresu nie możesz opuścić Stanów Zjednoczonych i ponownie do nich wrócić.

Czy to dla mnie?

Dlaczego IECenter?

Masz ukończone 18 lat i posiadasz status studenta? Nie boisz się nowych wyzwań? Jesteś otwarty i komunikatywny? Chcesz sprawdzić siebie i swoje możliwości, pracując u amerykańskich pracodawców? W takim razie ten program jest właśnie dla Ciebie! I nie zastanawiaj się, jeśli jesteś starszym studentem – nie ma ograniczeń odnośnie do maksymalnego wieku uczestnika programu.

 

Marzysz o życiu w jednym z najbardziej fascynujących krajów świata,  ale nie wiesz, jak to zrobić? Teraz masz taką możliwość! Oprócz legalnej, wakacyjnej pracy na terenie Stanów Zjednoczonych program daje Ci również szansę na podróżowanie. Za zarobione pieniądze będziesz mógł zwiedzić na przykład Las Vegas, Los Angeles, Nowy Jork, a nawet Kalifornię, Teksas czy Hawaje. Warto zwrócić uwagę, że jest to długa, prawdziwa podróż, dzięki której będziesz miał okazję wnikliwie przyjrzeć się tamtejszej kulturze, zżyć z ludźmi – to coś zupełnie innego, bardziej autentycznego niż zwykła wycieczka – to wyprawa w pełnym tego słowa znaczeniu. Tak właśnie wygląda podróż, podczas której będziesz mógł odkryć prawdziwą twarz Ameryki!

 

Praca i zarobek nie są głównym celem programu, mają jedynie pomóc w realizacji jego założeń. Jeżeli marzysz o wielkiej, niezapomnianej podróży po Stanach Zjednoczonych, na którą chcesz odłożyć większą ilość pieniędzy, program Work and Travel daje Ci taką szansę, ponieważ wiza J-1 umożliwia podjęcie dodatkowej pracy.

 

Chcesz poprawić swoje umiejętności językowe, przełamać strach i nauczyć się płynnie mówić w języku angielskim? Z nami masz taką szansę! Kilkumiesięczny pobyt w USA to niepowtarzalna okazja, z której naprawdę warto skorzystać.

Pamiętaj! Wymogiem uczestnictwa w programie jest samodzielność. W czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych w razie jakichkolwiek problemów sponsor będzie do Twojej dyspozycji, ale sam też musisz potrafić wykazać się samodzielnością, odwagą oraz zaradnością. Ale bez obaw. Na pewno dasz radę, a w gronie swoich nowych amerykańskich przyjaciół znajdziesz rozwiązanie każdej sytuacji.  Nie zapominaj jednak o tym, aby zawsze mieć przygotowany plan B! 

Jesteśmy na rynku już 12 lat, w tym czasie zaufało nam i wyjechało z nami tysiące studentów z całej Polski!

 

Do naszej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem! Naszym celem jest nie tylko umożliwienie Ci wyjazdu, ale przede wszystkim zaszczepienie w Tobie miłości do Stanów Zjednoczonych. Chcemy, żebyś biorąc udział w programie miał możliwość poznania amerykańskiej kultury, całkowicie odmiennej od naszej, odwiedzenia niesamowitych miejsc, poznania ciekawych ludzi z całego świata oraz sprawdzenia swoich sił na zagranicznym rynku pracy.

 

Mamy dla Ciebie bogatą ofertę, która obejmuje cały teren Stanów Zjednoczonych! Współpracujemy od wielu lat z zaufaną grupą sprawdzonych i rzetelnych Sponsorów wizy J-1 z różnych zakątków Ameryki, którzy są otwarci na studentów z każdej części świata.

 

Jeżeli zdecydujesz się na samodzielną wyprawę do USA, bez obaw! Zadbamy Zadbamy o to, żebyś jeszcze przed wylotem miał możliwość skontaktowania się z innymi uczestnikami programu, jadącymi do tej samej lokalizacji. W trakcie procesu rekrutacyjnego otrzymacie listę kontaktów i będziecie mogli ustalić wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdu (na przykład wspólny lot, zakwaterowanie) i co najważniejsze: zaplanujecie swoje wymarzone wycieczki po Stanach Zjednoczonych!

Nasza ekipa to grupa miłośników Stanów Zjednoczonych! Sami niejednokrotnie braliśmy udział w programie Work and Travel, więc znamy wszystkie jego szczegóły. Dzięki temu przygotujemy Cię odpowiednio do wyjazdu, udzielimy niezbędnych wskazówek i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

 
 

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Amerykański Konsulat Generalny w Krakowie zapraszają wszystkich studentów do uczestnictwa w programie Work and Travel. IECenter, International Experience Center, jest jednym z biur akredytowanych przez Ambasadę Amerykańską, które współpracowały z nią w przeszłości.  

 

 
 

Formularz kontaktowy

Kontakt
arrow&v

Dziękujemy za przesłanie!