WORK AND TRAVEL USA

PROCEDURA

APLIKACYJNA

Procedura aplikacyjna

Summer Work and Travel 2020

Aby spędzić wymarzone wakacje w Stanach Zjednoczonych, wystarczy spełnić kilka ważnych formalności. To proste, zajmuje trochę czasu, ale jeśli odpowiednio do tego podejdziesz i dobrze się zorganizujesz, wraz z nami przejdziesz tę drogę bardzo łatwo. Aby ułatwić Ci rozeznanie i pomóc zaplanować działania, stworzyliśmy grafikę(grafika dostępna tylko w wersji na komputer) gdzie krok po kroku opisujemy jakie działania musisz podjąć aby wyjechać na program Work and Travel.

Wypisaliśmy także w 10 punktach każde konieczne działanie. Zachęcamy do przeczytania!

1. Pierwszym krokiem jest wypełnienie aplikacji elektronicznej Programu Summer Work and Travel oraz dokonanie opłaty aplikacyjnej w wysokości 1000zł - jest to warunek zarezerwowania miejsca w wybranej przez Ciebie ofercie. 

 

2. Drugim etapem procesu aplikacji jest przesłanie skanów kompletu dokumentów aplikacyjnych. Należy zrobić to w ciągu 10 dni od daty wpłaty I raty. Dokumenty aplikacyjne otrzymasz po wypełnieniu elektronicznej aplikacji. W skład dokumentów wchodzą:  

 

Wypełnione formularze aplikacyjne
Podpisane zasady programu 
Podpisany harmonogram wpłat
Referencje z dwóch źródeł (w przypadku niektórych pracodawców)
Skan legitymacji
Skan paszportu 
CV w języku angielskim

Zaświadczenie o statusie studenta

Musisz również nagrać krótki filmik, tzw. autoprezentację (informacje na temat autoprezentacji znajdziesz w zakładce Pytania i odpowiedzi Work and Travel).

3. Pracownik biura przeprowadza z Tobą rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim, tzw. Interview, która ma na celu sprawdzić Twoją komunikatywność. Wtedy ostatecznie potwierdzasz ofertę pracy którą wybrałeś. Rozmowa ta odbywa się przez Skype. Sponsor lub Pracodawca mogą wyrazić chęć przeprowadzania kolejnego Interview w ciągu procesu rekrutacji przed akceptacją kandydata.

4. Pracownik biura przeprowadza z Tobą pierwsze orientation, podczas którego omawia procedurę aplikacyjną, aplikacje do pracodawcy i zasady programu Summer Work and Travel. Spotkanie odbywa się w biurze lub poprzez Skype. 

Akceptacja przez pracodawcę:

 

  • Przedstawiciele części pracodawców przyjeżdżają do Polski, spotykasz się z nimi na rozmowie kwalifikacyjnej. To tzw Job Fares. W 2020 roku odbywały się w Szczecinie.

  • Pozostali pracodawcy akceptują uczestnika na podstawie CV, autoprezentacji video oraz interview na Skype.

  • Po akceptacji przez pracodawcę otrzymasz kontrakt Job Offer.

 

5. Na podstawie interview oraz dostarczonych dokumentów tworzymy Twój profil, a następnie wysyłamy go do sponsora w celu zatwierdzenia Twojego uczestnictwa w programie. W tym czasie tworzymy również grupy na Facebooku, które pozwolą Ci jeszcze przed wyjazdem poznać inne osoby, które wyjeżdżają w to samo miejsce. Dzięki temu masz na przykład możliwość zorganizowania wspólnej wycieczki.

6. Sponsor wystawia formularz DS-2019 (pozwolenie na pracę), który jest niezbędny przy wnioskowaniu o wizę J-1. Na tym etapie możesz otrzymać od nas zaświadczenie o udziale w programie, które pozwoli Ci przyspieszyć sesję.

7. Po otrzymaniu formularza DS-2019 wypełniasz elektroniczny wniosek wizowy na podstawie wzoru otrzymanego od Nas, a paszport wysyłasz za pośrednictwem firmy kurierskiej do Naszego biura. 

8. Następnie dokumenty wizowe wraz z Twoim paszportem wysyłamy do konsulatu amerykańskiego w Warszawie. Konsulat wyznacza termin Twojego Interview w Warszawie, na które musisz się osobiście stawić.

 

9.  Po uzyskaniu wizy odbywa się  drugie orientation, obowiązkowe dla wszystkich studentów jadących z nami do USA. Jest to szkolenie dotyczące najważniejszych kwestii związanych z wyjazdem oraz przedstawienie panujących w Stanach zwyczajów. Udzielamy wtedy również wskazówek, jak szukać mieszkania czy drugiej pracy. Orientation odbywa się online lub osobiście w Warszawie (w dniu aplikacji o wizę) lub podczas zorganizowanego terminu w kilku miastach Polski (termin oraz adres zostanie przekazany kilka tygodni przed wydarzeniem)

10. Wystawienie biletu lotniczego - Bilety lotnicze wystawiamy po zakończeniu procesu ubiegania się o wizę.

Bilet lotniczy możesz kupić tylko za pośrednictwem naszego biura lub we własnym zakresie w zależności od tego na jaki pakiet programu się zdecydujesz.

Czas na wymarzony wylot do USA!

CZAS NA WYLOT DO USA!

Formularz kontaktowy