Working Holiday Canada

CITY

JOB

Working Holiday Canada!

Niezależnie od pracy jaką wykonujesz w Vancouver zawsze jest coś wyjątkowego. Program City Job ma na celu dać ci doświadczenie życiowe, łącząc prace i zabawę!
Program City Job jest jednym z najpopularniejszych wyborów wśród kandydatów, ponieważ pozwala spędzić do jednego roku na pracy i zwiedzaniu Vancouver oraz jest otwarty przez cały rok.
Uczestnicy mają zagwarantowane miejsce pracy, odbywają orientation, zakwaterowanie w hostelu na pierwszą noc, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, pomoc w przygotowaniu CV, wsparcie wizowe. Biorąc udział w programie masz najlepszą szansę na poznanie jednego z najbardziej tętniących życiem i energetycznych miast na świecie.
Vancouver ma wiele do zaoferowania. Wokół znajdują się światowej klasy skocznie narciarskie, plaże, setki szlaków turystycznych, najlepsze centra handlowych. W jednym mieście możesz zobaczyć las deszczowy, plaże oraz olimpijską skocznie narciarską w ciągu jednego dnia. Nie ma co się dziwić, że Vancouver jest na liście najlepszych miast do życia na świecie.
Vancouver ma dobrze prosperujący sektor turystyczny, więc zawsze jest dostępnych wiele ofert pracy w branży hotelarskiej, gastronomicznej i detalicznej oraz w wielu innych obszarach. To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie pozwala zanurzyć się w kanadyjskiej kulturze, poznać przyjaciół na całe życie, nauczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie, a jednocześnie zarabiać pieniądze na opłacenie rachunków i sfinansować swoją przygodę!

Working Holiday Program: Jak to działa

Rząd Kanadyjski oferuje wizy pracownicze/pozwolenia na prace do wielu krajów, w tym dla Polski (posiadaczy polskiego paszportu). Dokładne zasady dotyczące wiz różnią się w zależności od kraju obywatelstwa.

Program stażu jest otwarty dla posiadaczy polskiego paszportu, pod warunkiem spełnienia poniższych kryteriów:

 • Wiek: od 18 do 35 lat

 • obywatelstwo polskie

 • ważny polski paszport na czas pobytu w Kanadzie (Twoje pozwolenie na pracę w Kanadzie nie może być ważne dłużej niż paszport)

 • kieszonkowe w wysokości co najmniej 2500 CAD na pokrycie wydatków w Kanadzie

 • niezbędne jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego na czas pobytu (Podczas wjazdu do Kanady może być konieczne okazanie dowodu ubezpieczenia)

 • posiadać przed wylotem bilet w obie strony lub wykazać, że dysponuje się środkami finansowymi na zakup biletu na wylot po zakończeniu autoryzowanego pobytu w Kanadzie

 • nie mogą im towarzyszyć osoby na utrzymaniu

 • uiszczenie wszelkich opłat aplikacyjnych

*Osoby, które mają zakaz wjazdu do Kanady nie mogą wziąć udziału w programie.

Długość programu

Od 4 miesięcy do 1 roku.

Start programu

Na program aplikować można przez cały rok.

Przykładowe stanowiska pracy

 • Waiter

 • Busser

 • Line Cook

 • Cashier

 • Front Desk Agent

 • Room Attendant

 • Food Court Attendant

 • Rental Shop Clerk

 • Bartender

 • Dishwasher

Stawki

Minimalna pensja: 12,70 $ za godzinę. Osoby serwujące alkohol muszą mieć ukończone 19 lat i wyrobić Serving It Right certyfikat.

Lokalizacja

Vancouver - Metro Vancouver

Kwalifikacja na program:

 • Język angielski na poziomie średnio zaawansowanym

 • Dostępność przez minimum 4 miesiące.

 • Wymagane zezwolenie/wiza pracownicza: IEC Working Holiday

Proces aplikacyjny:

 

 1. Aplikacja - wyślij formularz zgłoszeniowy online, kopię paszportu i CV.

 2. Rozmowa kwalifikacyjna na program przez Skype - Uczestnik otrzyma do potwierdzenia raport z wynikiem rozmowy. To potwierdzenie jest wymagane do uczestnictwa w programie.

 3. Rejestracja programu i płatność I raty - w celu potwierdzenia rejestracji kandydat płaci 50% ceny programu po udanej rozmowie kwalifikacyjnej.

 4. Wniosek o wizę pracowniczą - jeśli uczestnik nie aplikował jeszcze o pozwolenia na pracę (wizę pracowniczą), dostarczymy klientowi instrukcje dotyczące sposobu ubiegania się o odpowiednią wizę (Working Holiday).

 5. Płatność II raty - Po przyznaniu wizy kandydat uiszcza pozostałą opłatę (50%). W przypadku odmowy wydania wizy / pozwolenia zwracamy pełną zapłatę (przedstawienie odmowy wydania wizy przez IEC).

 6. Spotkanie informacyjne przed wyjazdem - Koordynatorzy biura w Kanadzie organizują spotkanie przed wyjazdem przez Skype.

 7. Przyjazd - na dwa do trzech dni przed przyjazdem zostanie zorganizowana rozmowa kwalifikacyjna, a informacje o rozmowie zostaną wysłane do kandydata. Kandydat przyjeżdża do Kanady i uczestniczy w przygotowaniach do spotkania zapoznawczego oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

 8. Rozmowa kwalifikacyjna - Po zaakceptowaniu kandydata przez pracodawce rozpocznie się monitorowanie programu.

 9. Monitorowanie - Biuro w Kanadzie będzie monitorować twoje doświadczenia poprzez e-maile, a także poprzez comiesięczne wydarzenia!

 10. Ocena programu - Zespół w Kanadzie skontaktuje się z Tobą za pomocą ankiety zwrotnej pod koniec Twojego pobytu w Kanadzie.

Dodatkowe warianty

 • Zakwaterowanie u rodziny

 

Vancouver jest jednym z najlepszych miast do życia na świecie, ale wysoka jakość życia wiąże się z jego ceną; jest także jednym z najdroższych miast na świecie. Czynsz za mieszkanie jest bardzo wysoki, szczególnie blisko centrum miasta. Na przykład 1 sypialnia o powierzchni 600 stóp kwadratowych w centrum Vancouver będzie kosztować minimum $1000 CAD miesięcznie! Świetną alternatywą jest zakwaterowanie u rodziny "Homestay". Koncepcja jest prosta; mieszkasz w domu kanadyjskiej rodziny, która wynajmuje ci jedną ze swoich wolnych sypialni.

"Homestay" daje Ci swobodę. Nie musisz być związany z długim kontraktem i drogim czynszem. Mieszkając z kanadyjską rodziną poznasz kulturę i zwyczaje.

Przeprowadzka tutaj może być zniechęcającym doświadczeniem, szczególnie jeśli przyjeżdżasz sam. Dlatego umieszczenie u odpowiedniej kanadyjskiej rodziny może zdecydowanie ułatwić ci życie. Ułatwi to nawiązywanie kontaktów, nawiązywanie przyjaźni i zapewnianie bezpieczeństwa  z dala od domu.

Wszystkie domy rodzinne znajdują się w bezpiecznych dzielnicach, blisko środków transportu, a każda rodzina jest regularnie dokładnie sprawdzana.

Opłata za zakwaterowanie u rodziny - $200 CAD  (jednorazowa opłata)
Odbiór z lotniska - $100 CAD (opcjonalnie)
Pełne wyżywienie - $900 CAD miesięcznie - obejmuje prywatną sypialnię i 3 posiłki dziennie.
Room stay - $750 CAD miesięcznie - Obejmuje prywatną sypialnię, bez posiłków, ale możesz korzystać z kuchni do gotowania własnych przekąsek i posiłków.

 • Ubezpieczenie medyczne

Czy wiesz, że w Kanadzie przejazd karetką do szpitala kosztuje średnio 600 CAD? Nie obejmuje to żadnego leczenia, a jeśli potrzebujesz operacji, może to łatwo kosztować 10 000 CAD lub więcej. Dlaczego więc pozwolić nieoczekiwanym wydatkom medycznym zepsuć twoją przygodę? Odkrywając nasz piękny kraj, poznając nowych ludzi i zdobywając nowe umiejętności, należy się chronić.

Współpracujemy z Guard.Me, pięciokrotnym laureatem nagrody Language Travel Magazine Award dla najlepszego ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie zdrowotne - 2–2,50 CAD dziennie (minimum 180 dni)

Plan obejmie do 2 milionów dolarów w okresie obowiązywania twojego planu w Kanadzie, a także do 30 dni w USA - idealne, jeśli planujesz jednodniową wycieczkę do Seattle lub imprezowy weekend w Vegas! Pokryje on 100% kosztów szpitalnych, kosztów dentystycznych, pogotowia ratunkowego i innych kosztów. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać podsumowanie zasad.

 • Nauka angielskiego

Ta opcja jest dostępna dla kandydatów uczestniczących w naszych programach dotyczących edukacji, staży i pracy w Kanadzie. Możesz dodać do 6 miesięcy nauki angielskiego w klasie, aby osiągnąć wymagany minimalny poziom lub po prostu doskonalić swój angielski.

Ponieważ Vancouver składa się z tak wielu narodowości, nic dziwnego, że ma jedną z największych światowej klasy szkół ESL. Wszystkie te szkoły są dogodnie zlokalizowane w centrum Vancouver - kilka minut od światowej klasy sklepów, restauracji, jednych z najlepszych zajęć na świeżym powietrzu w Ameryce Północnej i zaledwie 2 przecznice od biura naszych partnerów. Oferują przyjazne środowisko, a kampusy są wyposażone w nowoczesne sale lekcyjne, zasoby biblioteczne, tereny rekreacyjne dla studentów, w tym zaplecze kuchenne i pracownie komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Intensywna nauka języka angielskiego - 250 CAD tygodniowo (25 godzin tygodniowo, 9:00 - 15:30)

Regularnie organizują także dodatkowe zajęcia poza klasą, co daje uczniom możliwość odkrycia najpiękniejszych miejsc w Vancouver i nawiązania przyjaźni na całe życie.

Koszt  programu

  I RATA ZA PROGRAM  (Opłata aplikacyjna) 

1000 zł - opłata aplikacyjna za program 12 miesięcy Płatna przy wypełnianiu elektronicznej aplikacji

II RATA ZA PROGRAM

990 CAD -  program 12 miesięcy - płatna po otrzymaniu wizy

W cenie programu zawarliśmy :

 1. Instrukcje dotyczące ubiegania się o wizę / pozwolenie na pracę

 2. Poprawienie CV oraz przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

 3. Gwarantowane pośrednictwo pracy po przyjeździe do Kanady

 4. Przewodnik po Vancouver

 5. Przedwyjazdowe orientation (spotkanie informacyjne)

 6. Zakwaterowanie w hostelu na jedną noc, w tym śniadanie w Vancouver

 7. Spotkanie zapoznawcze - welcome orientation w Vancouver

 8. Pomoc w uzyskaniu Social Identification Number, rachunku bankowego itp.

 9. Dostęp do Internetu i usługa przechowywania poczty

 10. Bezpłatny numer alarmowy 24/7 i wsparcie w nagłych wypadkach

 11. Wsparcie i monitorowanie przez cały czas trwania programu

 12. Comiesięczne imprezy towarzyskie w Vancouver

Opłaty nie obejmują kosztów:

 1. Opłaty wizowej (250 CAD)

 2. Mieszkania i wyżywienia podczas trwania Programu (możliwość dopłaty do usługi dodatkowej czyli mieszkanie u rodziny goszczącej)

 3. Dojazdu na miejsce i podróżowania podczas trwania Programu 

 4. Biletu lotniczego

 5. Kieszonkowego (2500 CAD)

 6. Ubezpieczenie zgodne z wymaganiami Rządu Kanadyjskiego

 7. Dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji lub przerwania programu Towarzystwa Ubezpieczeniowego EUROPA
   

Formularz kontaktowy