Las Vegas – Kaniony Bryce/Antylopy/Wielki Kanion – Dolina Śmierci – Yosemite – San Francisco – Los Angeles

Zachodnie Stany Zjednoczone

Podróż do USA jest dla wielu życiowym celem, który dzisiaj można bardzo łatwo zrealizować.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Dlaczego to z Nami warto wyruszyć do USA?

Zatrudniamy doskonale znających miasto przewodników i pilotów, którzy mieszkają na co dzień w Stanach Zjednoczonych i posługują się zarówno językiem polskim, jak i angielskim

 

Organizujemy wyjazdy nawet wtedy, gdy liczba chętnych jest niewielka

 

Każdy uczestnik zostaje odebrany z lotniska i przewieziony prywatnym samochodem do hotelu

 

Można wylecieć z dowolnego lotniska w Europie – zarówno Warszawy i Berlina, jak również Poznania

 

Pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem wizy turystycznej do Stanów Zjednoczonych

 

Oferujemy 13 niezapomnianych dni w zachodniej części USA, gdzie czeka cała masa atrakcji i możliwość poznania znanych obiektów oraz odwiedzenia wyjątkowych miejsc

 

Program wycieczki

Przylot do Las Vegas, odebranie z lotniska przez przewodnika i przejazd do hotelu. Kolacja powitalna, nocleg.

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Las Vegas, a po południu czas wolny na korzystanie z różnych atrakcji. (B)

Wcześnie rano, po śniadaniu wyjazd w kierunku Parku Narodowego Bryce Canyon, który w gruncie rzeczy nie jest kanionem, a jedynie fantazyjnie ukształtowane formacje skalne powstała na skutek erozji miękkiego piaskowca, które z koleji są pozostałością po obsunięciu się oszałamiająco kolorowych warstw sklanych z plaskowyżu Paunsaugunt z wysokości ponad 2400m.n.p.m. Następnie przejazd do miasteczka Page położonego nad jeziorem Powell na nocleg. (B)

Wcześnie rano po śniadaniu udamy się do jednego z najpiękniejszych miejsc na ziemi, leżącego na terenie rezerwatu Indian Navajo – Kanion Antylopy nazywanego również Kanionem Korkociągu. Cud Natury utworzony na przełomie milionów lat zachwyca nawet najbardziej wymagających spektaklem światła rozgrywającym się w jego wąskich korytarzach i grotach. Stąd udamy się na zwiedzanie Wielkiego Kanionu Kolorado. Po przyjeździe do turystycznego miasteczka Grand Canyon, czas wolny; na ogromnym ekranie IMAX zobaczymy fascynujący film (35 minut) o historii Wielkiego Kanionu. Jadąc wzdłuż południowej krawedzi kanionu będziemy zatrzymywać się w kilku miejscach widokowych aby podziwiać wspaniałe widoki na głęboki kanion. Późnym popołudniem, wrócimy do Las Vegas na nocleg. (B)

Dzień wolny. Do wyboru mnóstwo atrakcji jakie oferuje miasto rozrywki. (B)

Wcześnie rano, odebranie z hotelu i wyjazd z Las Vegas przez słynną pustynną depresje (-86m) zwaną „Death Valley” (Doline Śmierci) na której temperatury sięgają do 56 C do miasteczka Mammoth Lakes położonego przy Parku Yosemite. Po drodze zatrzymamy się przy zbudowanym w 20 latach XX wieku Zamku Scotty’ego, który zachwyca luksusowymi wnętrzami. Kontynujemy przejazd do turystycznej miejscowości, Mammoth Lakes położonej na wschodnich stokach Sierra Nevada, z najlepszymi stokami narciarskimi w okolicy jeziora Tahoe. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą udamy się na wycieczkę w głąb parku aby zobaczyć amerykański pomnik narodowy – Devils Postpile National Monument z doskonale zachowanymu kolumnami bazaltowymi od których pochodzi nazwa parku. Powrót do hotelu na nocleg. (B)

Po śniadaniu wyjazd do Parku Yosemite, którego główną atrakcją jest zwiedzanie słynnej Yosemite Valley. W 1864 roku dolina Yosemite stała się pierwszym parkiem narodowym w USA o powierzchni 3100 km2. W roku 1984 Yosemite został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każdy, kto zobaczy wąską Yosemite Valley – potężne i jedyne w swoim rodzaju „muzeum” geologicznej przeszłości ziemi – stwierdza, iż nawet te największe zachwyty i tak nie oddają prawdziwego piękna tego miejsca. Dolinę (o długości 7 i szerokości 1 mili) otaczają strome, niemal pionowe i poprzecinane licznymi wodospadami skały wysokości około 1,5 km, których poszarpane szczyty ostro odcinają się na tle nieba. W dole rozpościerają się łąki obramowane dębami, cedrami i jodłami. Nocleg w hotelu w okolicach San Francisco. (B)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Zobaczymy między innymi: Civic Center, Davies Symphony Hall, Main Library Opera House i Old Mission Dolores, gdzie narodziło się miasto. Zatrzymamy się na szczycie Twin Peaks, aby zobaczyć panoramę całej zatoki. Po zwiedzeniu ogrodu pojedziemy wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do słynnego Golden Gate Bridge. Zatrzymamy się przy punkcie widokowym Vista Point North, skąd roztacza się wspaniały widok na San Francisco, zatokę, wyspę Alcatraz i wyspę Anioła. Po krótkim odpoczynku rozpoczniemy rejs wokół San Francisco Bay, i zobaczymy Alcatraz z bliska, na której znajdują się ruiny słynnego więzienia. Powrót do naszego hotelu. Wieczorem zwiedzanie Chinatown. (B)

Po śniadaniu wyjazd w kierunku San Simeon. Po drodze zatrzymamy się w  jednym z największych akwarium na świecie – Monterey Aquarium, oraz zwiedzimy miasteczko Carmel. Późnym wieczorem dojedziemy do hotelu położonym na wybrzeżu. Nocleg. (B)

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie zamku miliardera „Hearst Castle” położona na wysoki wzgorzu jest jedna z najbardziej ekstrawaganckich i kosztownych rezydencji na świecie. Następnie w drodze do Los Angeles zatrzymamy się w Santa Barbara z najstarszym w Kaliforni drewnianym molo, oraz w najstarszym i największym kurorcie na terenie Los Angeles – Santa Monica, słynąca nie tylko z filmu „Baywatch” (Słoneczny Patrol) ale również z ciągnacej się aż przez trzy przecznice promenady i pięknie odnowionego molo, na których to można spotkać grupy artystów i muzyków oraz mieszkające w okolicy brytyjskie literackie sławy i gwiazdy rocka. Przejazd do Los Angeles w późnych godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. (B)

Wcześnie rano, przewodnik odbierze grupe z hotelu i zabierze na całodzienne zwiedzanie Los Angeles. Podczas zwiedzania zobaczymy centrum miasta; Chiński Teatr, spacer śladami gwiazd Hollywood po Alei Gwiazd, aby kontynuować przejazd przez dzielnice domów aktorów filmowych w Beverly Hills. Czas na lunch a po nim kontynuacja przejazdu Bulwarem Zachodzącego słońca do Hard Rock Cafe i Beverly Shopping Center. Zwiedzanie Los Angeles zakończymy przejazdem przez Melrose Avenue i Rodeo Drive - najdroższa i najbardziej elegancka ulica świata. W drodze powrotnej do hotelu okazja do zrobienia zdjęć na tle słynnego napisu HOLLYWOOD. (B)

Dzień wolny na samodzielne zwiedzanie Los Angeles lub udział w całodzienną opcjonalną wycieczkę do Universal Studios. Kolacja pożegnalna. (B)

Wolny czas w zależności od przelotów, przejazd na lotnisko i wylot. (B)

*Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

*B - zapewnione śniadanie

*D - zapewniona kolacja

 

Dodatkowe informacje

PILOCI I PRZEWODNIKI: Oferujemy usługi lokalnych pilotów i przewodników, którzy mówią biegle po polsku i angielsku. Usługi te, są zawarte w pakietach pieszych wycieczek po mieście, a także w przypadku całodniowych i kilkugodzinnych wyjazdów za miasto:

 

Nasz pilot powita Cię na lotnisku i zapewni transfer do hotelu na Manhattanie. Jest też do Twojej dyspozycji w czasie zakupów oraz w czasie niektórych wycieczek, jako twój osobisty tłumacz.

 

Nasz przewodnik towarzyszy Ci podczas zwiedzania miasta, jednocześnie wyjaśniając historię, tradycję i znaczenie każdego miejsca. Dodatkowo, nasz pilot i przewodnik będzie w stałym kontakcie z naszymi agentami w centrali Classic Travel tak, aby móc jak najszybciej i najpełniej odpowiedzieć na Państwa pytania czy pomóc w rozwiązaniu zaistniałego problemu. Ponadto, każdy klient otrzyma numer nasze bezpłatnego telefonu na wypadek, gdyby zaistniała jakaś niepożądana sytuacja, itp.

Cena i termin wycieczki

30 lipca - 11 czerwca 2016

cena od osoby w pokoju dwuosobowym

 

$2,670

dopłata za pokój jednoosobowy

 

 + $890

 

Co jest zawarte w cenie?

KOSZT USŁUG ZAWIERA:

 

Pośrednictwo wizowe - Naszym klientom, którzy korzystają z oferty wycieczek do Stanow Zjednoczonych, oferujemy bezpłatną pomoc w uzyskaniu wizy

 

Wszystkie przejazdy z przewodnikiem w prywatnym autokarze


7 śniadań

 

Realizacja wycieczki wg ułożonego programu


Przewodnik/Ekspert z językiem polskim i angielskim 


Zakwaterowanie w hotelach pierwszej klasy, 3* oraz 3+*


Wstępy do Parków Narodowych: Antelope Canyon, Bryce Canyon, Grand Canyon, Yosemite, Death Valley


Wstępy do atrakcji: Monterey Bay Aquarium, Scotty's Castle, IMAX Grand Canyon film, Hearst Castle

KOSZT USŁUG NIE ZAWIERA:

 

Usług niewymienionych w programie


Przeloty do Las Vegas / z Los Angeles


Napiwków dla przewodnika


Kolacja powitalna i pożegnalna, niektóre śniadania


Ubezpieczenia


Koszt wycieczek opcjonalnych (Universal Studios ~$80pp)

 
 
 
 
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

ZNAJDŹ NAS

IECenter

Interntional Experience Center

al. Bohaterów Warszawy 55

71-070 Szczecin

Poland

Tel: +48 91 88751 88

Kom: +48 668 006 066

e-mail: biuro@iecenter.pl

Copyright  © 2007 IECenter